21 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2018-03-04 15:24:51)

Odp: Rozdzielacz cieknie

Mam pytanie. Jakbym zamontował rozdzielacz o przepływie 40l na minutę do pompy o wydajności 45l na minutę, to bardzo będzie dławiło przepływ, czy może to jednak nie będzie znacząca różnica? NIby 5l dodatkowo przez każdą minutę ma przepchnąć, ale z drugiej strony nie wiem, czy to aż tak dużo....
Tak się pytałem, ale na tej stronce pompa która mnie interesuje czyli nsz32 ma podaną wydajność całkiem inną. Wszędzie pisali o wydajności 45l na minutę. https://sklep.hylmet.pl/pompa-nsz32-6-f … gLJtvD_BwE

22

Odp: Rozdzielacz cieknie

Pojemność geometryczna to 32 cm3 i taką wydajność będziesz miał jakie będą obroty pompy ale na ssaniu . Im wyższe ciśnienie robocze tym wydajność będzie mniejsza .
Co do dławienia rozdzielacza to nic sie nie stanie bo w ładowarce "pokemon" mam pompę od cyklopa a rozdzielacz 45l i wolno to chodzi ale nic się z olejem nie dzieje .

23

Odp: Rozdzielacz cieknie

z pompami to wpierw sprawdź przy jakich obrotach będzie pracowała i dopiero dla takich sprawdź lub oblicz wydajność bo podają dla rożnych obrotów przeważnie 1500

a np. w 360 pompa kręci się max coś ok 1200-1300 więc nie osiągnie deklarowanej przez sprzedawcę wydajności z kolei 385 kreci pompa z prędkoścą 2200 lub 2380 (w zależności od kół) więc mimo tej samej pojemności geometrycznej jednak wydajność większa

te 5l na min można spokojnie pominąć

24 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2018-03-04 16:39:47)

Odp: Rozdzielacz cieknie

No właśnie z obrotami to nie mam bladego pojęcia, jakie ona ma. Jest oryginalnie w bialoruśce zamontowana. Chciałem wywalić oryginalny cieknący rozdzielacz na konto takiego uniwersalnego z dźwigniami z allegro. Są one w cenie jak używane,  wiadomo nowy to nowy. Pomijam sekcję pływającą, bo nie przydaje mi się w tym ciągniku.
Myślę,  że chyba można będzie kupić taki rozdzielacz 40l i będzie dobrze. Najprościej kupić większy ale kosztuje drugie tyle.. Miałem podłączać rozdzielacz pod kabiną pod oryginalne dźwignie z kabiny, ale to za dużo pasowania, a te uniwersalne nie są duże i wpakuje go zamiast dźwigni do ciągnika.
Tomek to wydajność będzie się zmniejszać, ale przy normalnych ciśnieniach takich koło 160bar to chyba nie ma aż takiego wpływu. Jakby pompa powyżej 200 skręcić to pewnie tak byłoby. Tak na mój rozum, że te 150-160 to takie bezpieczne.
A ten rozdzielacz 45l to coś takiego? http://allegro.pl/rozdzielacz-hydraulic … etargeting Nie widziałem nic pomiędzy 40 a 80l. Były jeszcze takie 60l, ale nie wiem czy to tylko tak napisane a to zwykły 40l.... Zamieszanie..

25

Odp: Rozdzielacz cieknie

Miał ktoś coś takiego że pękła podstawa rozdzielacza na spawie?

26

Odp: Rozdzielacz cieknie

Js mam prawdopodobnie taką sytuację bo pokazuje mi się olej w tamtym miejscu ale nie mogę dojrzeć za bardzo gdzie?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

27

Odp: Rozdzielacz cieknie

W moim 303 ciekło na spawie, nie było to pęknięcie tylko wadliwy spaw. Olej pojawiał się malutkim punkcikiem. Wymieniłem podstawę i problem znikł. Spawać się obawiałem, za dużo roboty, gdyby coś nie wyszło.

28

Odp: Rozdzielacz cieknie

Obleciałem to tigiem w koło, sporo materiału dodałem no i wycieki ustąpiły. Niestety dwa razy rozdzielacz ściągałem. Po pierwszym razie myślę sobie o już będzie dobrze cały rozdzielacz uszczelniony.....aha... i wtedy wyszło że cieknie z podstawy

29

Odp: Rozdzielacz cieknie

U mnie leży podstawa jak by ktoś szukał.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

30

Odp: Rozdzielacz cieknie

Marek a miałbyś może ten zawór regulacyjny od pływającej czy pozycyjnej?

31

Odp: Rozdzielacz cieknie

Ja obspawałem dziś bez wyciągania migomatem  się zobaczy jak bedzie ciekło to wymienie,

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

32

Odp: Rozdzielacz cieknie

Grzegorz89 napisał/a:

Marek a miałbyś może ten zawór regulacyjny od pływającej czy pozycyjnej?

Mam

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

33

Odp: Rozdzielacz cieknie

A masz dla siebie czy może do opchnięcia? U mnie mam dorobiony ten bolczyk do ustawiania, i świruje podnośnik nieraz, i dlatego chcę kupić sprawny fabryczny nie skalany przeróbkami.

34

Odp: Rozdzielacz cieknie

Dogadamy się

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

35

Odp: Rozdzielacz cieknie

Marek moje spawanie jak nic nie da to się odezwe za podstawą, jutro mam jechać po przyczepę to zobaczę czy cieknie czy nie

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

36

Odp: Rozdzielacz cieknie

Mam takie pytanie- dlaczego czasami po naciśnięciu dźwigni maszyna opada mi do spodu sama a czasami muszę trzymać dźwignie żeby maszyna opadła? Dodam że patrzyłem na rozdzielacz i ta sekcja nie ma funkcji pływającej.

37

Odp: Rozdzielacz cieknie

wszystko zależy w jakiej pozycji masz ustawione pokrętło zakresu pracy

Nie ma to jak FORTSCHRITT

38

Odp: Rozdzielacz cieknie

A jak ustawić żeby maszyn opadła sama po naciśnięciu dźwigienki tzn. żeby nie trzeba było cały czas trzymać tej dźwigienki?

39

Odp: Rozdzielacz cieknie

zacięła mi się sekcja w rozdzielaczu, bez tej małej dźwigienki, w jedną stronę chodzi w drugą ani rusz poza tym nie da się wcisnąć złącza w gniazdo które steruje owa sekcja, co robić?