4,201

Odp: Ręcę opadają.

Andrew89 napisał/a:

Na 80 masz syf na pierwszej śrubie i brakuje mu paliwa skoro wszystko wyczysciles.

pierwszej tj której?
co ma syf w zbiorniku do tego że nawet gdy paliwo podam z bańki to też się zapowietrza?

Rolnik z powołania:-)

4,202

Odp: Ręcę opadają.

Pajej napisał/a:
Andrew89 napisał/a:

Na 80 masz syf na pierwszej śrubie i brakuje mu paliwa skoro wszystko wyczysciles.

pierwszej tj której?
co ma syf w zbiorniku do tego że nawet gdy paliwo podam z bańki to też się zapowietrza?

na śrubie od pompki paliwowej gdzie idzie wężyk od filtrów

4,203

Odp: Ręcę opadają.

No też tak miałem w ciągniku....

4,204

Odp: Ręcę opadają.

No u mnie ze zbiornika naciągnął syfu do przewodów paliwowych i zalepiło je na cacy, odstojnik i tą śrubę o której napisał Pietia też ,nowy filtr zapaprało i poszło dalej w układ. Co ciekawe zbiornik był już kiedyś czyszczony jakoś niedługo po zakupie kombajnu ale syfu i tak się nazbierało , wyglądało to jak gumowaty smar i chyba wytrąciło się z paliwa przez zimę bo ropę tankuje zawsze czystą.

4,205

Odp: Ręcę opadają.

mazut.

4,206

Odp: Ręcę opadają.

To lepiej spuścić paliwo do sucha po sezonie czy zatankować do pełna?

4,207

Odp: Ręcę opadają.

do pełna ......

4,208

Odp: Ręcę opadają.

Mechanik mówił że kiedyś kupił mf255 za pół ceny z zrobioną  pompą wtryskami i połową silnika a ciągnik brak mocy i wieczne zapowietrzony robiony był podobno przez 3  mechaników. Nikt jednak nie wpadł na to że odpiąć całkiem filtry z rurkami by nic nie zostało przed pompą główną  dopiero w takim przypadku ciągnik chodził winne okazało się pióro w przewodzie.

4,209

Odp: Ręcę opadają.

No i urąbała sie dźwignia zmiany biegów w 323,a przeżucałem bieg z 2 na 3 jak nigdy niby nic bez żadnego siłowania a tu nagle wajcha luźna i to przy samym jabłku gdzie wchodzi w taką metalową tulejke
No nic trzeba bedzie to jakoś polepić...

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

4,210

Odp: Ręcę opadają.

Ja dziś 5 razy przejechałem na polu i buch. Kapeć z przodu. Trzeba było zdjąć koło. Zawieść do domu. Pokleić dętkę. I zaś 2 godziny przestoju.

Siły na zamiary zmierz....

4,211

Odp: Ręcę opadają.

Pietia napisał/a:
Pajej napisał/a:
Andrew89 napisał/a:

Na 80 masz syf na pierwszej śrubie i brakuje mu paliwa skoro wszystko wyczysciles.

pierwszej tj której?
co ma syf w zbiorniku do tego że nawet gdy paliwo podam z bańki to też się zapowietrza?

na śrubie od pompki paliwowej gdzie idzie wężyk od filtrów

Pierwsza to ta na którą wężyk gumowy zakładasz ,przed odstojnikiem .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

4,212

Odp: Ręcę opadają.

Mi sie tak kiedyś wajcha urwała od reduktora, byłem po 4 nocy w pracy i po 4tej od razu w pole, zostało mi dwa razy w tą i z powrotem, a tu  bach, wajcha w ręku i 10km od domu- żygać się chciało
Teraz w domu luźny siedze i nic sie nie ***, wróce do pracy, czasu nie będzie i wtedy będzie się srało, już się przyzwyczaiłem do tego losu

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4,213

Odp: Ręcę opadają.

porażka, tyle sie nakombinowałem a nie dało mi do odstojnika zaglądnąć. po wyczyszczeniu kombajn chodzi.
Gdyby nie głupia decyzja to pokosiłbym troche, ale wyszło jak wyszło.
Zostało niecałe 3 ha lnu i do garazu z kombajem

Rolnik z powołania:-)

4,214

Odp: Ręcę opadają.

Pajej,jak widze że sie dławi to pierwsze co to do odstojnika zaglądam i sprawdzam korek paliwa w baku.
Co do wajchy to udało sie przyspawać bez kombinowania i rozkręcania i zobaczymy jak długo wytrzyma.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

4,215

Odp: Ręcę opadają.

Można wiedzieć co robisz z tym lnem? Teraz we Francji koszą go specjalnymi kombajnami i prasują jak słomę. Z tymi prasami tak zasuwają jak po asfalcie aż dziw że te podbieraki nadążają nabierać to i z tyłu jest goła ziemia.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

4,216

Odp: Ręcę opadają.

w okolicy nikt sobie nie wyobraża bez oleju lnianego. są małe olejarnie i poszukują towaru, bo tradycja uprawy lnu upadła

Rolnik z powołania:-)

4,217 Ostatnio edytowany przez Pajej (2018-08-27 09:11:11)

Odp: Ręcę opadają.

Problemów ciag dalszy w katalogu jest wałet taki https://www.johnconaty.com/FORD-NEW-HOL … p/3413.htm a u mnie pomiędzy tymi duzymi a małym kołem zebatym jest mniejsza odległość i nikt nie wie co z tym zrobic nie idzie tego znaleść

Kurna nie mam pojęcia co teraz robić :uuuu:

Rolnik z powołania:-)

4,218

Odp: Ręcę opadają.

jedź do biłgoraja to Ci dorobią co potrzeba.

4,219

Odp: Ręcę opadają.

Wziąłem się dzisiaj za przednie zawieszenie, wymiane tulei i sworzni w przednim zawieszeniu, już z na wstępie odkręciłem jedną z ośmiu śrub, reszta sie kręciła ale się nie wykręcała to mała gumówka i ogień, jak już uporałem się z odcięciem śrub następny problem, ni hu.... nie mogę ruszyć sworznia od przodu bo ten od silnika to w ogóle partyzantka coś pospawane o chodzi jak cholera- chyba wybity jest konkretnie, w przednim to nawet śruby pourywałem w otworach do ściągnięcia, i miara się przebrała, podnośniki na ramę za przodem , max do góry i jak się uporam z wybiciem końcówki od siłownika skrętu to wyjeżdzam z przodem z pod traktora i dalej będe cudował z tymi sworzniami, na brak uporania się  z tymi sworzniami też jestem przygotowany- 10 litrów benzyny w karnistrze i po kłopocie bo już trochę mnie szlag trafia z tym wszystkim, za co się biore zawsze jest problem nie można zrobić nic normalnie zawsze pod górkę, pier**l to rolnictwo i w końcu się uwolnię się od tej tyrki

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4,220

Odp: Ręcę opadają.

Od benzyny lepszy palnik LPG.