4,301 Ostatnio edytowany przez mpopis (2018-09-15 16:41:20)

Odp: Ręcę opadają.

wczoraj mx-a z pola na sznurku ściągnąłem, a dzisiaj się okazało, że panewka korbowodowa poszła na spacer...

4,302 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-09-15 17:23:54)

Odp: Ręcę opadają.

U mnie to nie jest chyba problem ze stanem maszyn, tylko po prostu z moim pechem- ktoś lub coś mnie przeklęło, bo te traktory to na prawdę nie są w złym stanie tylko takie szczęście, np. jak mam wolne i coś muszę robić to zawsze coś nawali i albo jest już późno i wszystko zamknięte żeby kupić albo sobota i wszystko pozamykane, tak jak dziś pojechałem siać nawozy i w dwuletnim siewniku lejku przekładnie rozsadziło, starym siałem 15lat i jakby nie zgnił to bym siał dalej i zanim dokupiłem drugą i poprzerabiałem bo nic nie pasowało to przed chwilą do domu wlazłem, dzień zleciał nic nie zrobione i od jutra do piątku do pracy, trzeba będzie dymać popołudniami, zawsze jak zostaje coś do dokończenia to coś nawala na sam koniec jak wczoraj wysprzęglik wylazł bo jedna sprężyna się odpięła a w drugiej ucho strzeliło, zapraszam do mnie żeby zobaczyć jak ta jedna co się wypięła zobaczyć jakim cudem ona się wypięła dla mnie nie możliwe, nie komentuje tej przekładni z siewnika bo to trzeba by było zobaczyć, nie wiem czego tak się stało.
Nie wierzę w jakieś dyrdymały ale coś dąży do tego żebym wykończył się fizycznie i psychicznie

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4,303

Odp: Ręcę opadają.

Marku jakieś podejżenia dlaczego tak się stało ?

4,304

Odp: Ręcę opadają.

16lat pracy silnika i w tym roku poleciało turbo, a teraz panewka. Co było przyczyną nie wiem. Na trzecim cylindrze.

4,305

Odp: Ręcę opadają.

Wygląda na naturalne zużycie. Byłem kilka dni temu u kumpla co ma 6-letniego New Hollanda i podczas orki rozsypało się łożysko przedniego koła i taką masakrę w przekładni planetarnej zrobiło, że wszystko do wymiany. To mi wszystko śmierdzi tzw celowym postarzaniem produktu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4,306

Odp: Ręcę opadają.

Ciekawe jakie ciśnienie na silniku było?

4,307

Odp: Ręcę opadają.

Żeby panewke przekręciło to ciśnienia w ogóle nie ma, albo syff kanał zatkał

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4,308

Odp: Ręcę opadają.

Grzegorz89 napisał/a:

Ciekawe jakie ciśnienie na silniku było?

Grzesiu najgorsze jest to że teraz tylko kontrolki na ciśnienie dają zamiast zegara ....

4,309

Odp: Ręcę opadają.

koseś napisał/a:
Grzegorz89 napisał/a:

Ciekawe jakie ciśnienie na silniku było?

Grzesiu najgorsze jest to że teraz tylko kontrolki na ciśnienie dają zamiast zegara ....

no ale na wolnych obrotach przy 0,8 przynajmniej by mygała

4,310

Odp: Ręcę opadają.

koseś napisał/a:
Grzegorz89 napisał/a:

Ciekawe jakie ciśnienie na silniku było?

Grzesiu najgorsze jest to że teraz tylko kontrolki na ciśnienie dają zamiast zegara ....

Do MdW też założyłem zegar. Chociaż widzę co się dzieje. I wiem jakie ciśnienie ma w cyferkach a nie jakieś kontrolki. Jeśli lekko spadnie to wiem, że chłodnica do dmuchania.

Siły na zamiary zmierz....

4,311

Odp: Ręcę opadają.

też mi się wydaje że zegar lepszy a zwłaszcza w maszynach które ciężko pracują, bo kontrolka nie zawsze prawdę mówi, już tez się o tym przekonałem smile

4,312

Odp: Ręcę opadają.

koseś napisał/a:
Grzegorz89 napisał/a:

Ciekawe jakie ciśnienie na silniku było?

Grzesiu najgorsze jest to że teraz tylko kontrolki na ciśnienie dają zamiast zegara ....

Wiem bo ojciec ma mx120 w kombajnie mi mrygała na wolnych obrotach jak się zagrzał silnik a okazało się że zapala się już przy ok 1.2bara.

4,313

Odp: Ręcę opadają.

Następny wyjazd w pole i następna awaria, wentylator chłodnicy w forszu w drobny mak- dlaczego tak się stało nie mam pojęcia, może stary był bo już ze 3lata miał, i zagotowałem maszyne bo cały czas głowa do tyłu, a tak poważnie jak tak dalej pójdzie to pensji mi nie starczy na straty bo to co zarobiłem w tym sezonie z rolnictwa już poszło sad

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4,314

Odp: Ręcę opadają.

Chłodnica cała ?

Siły na zamiary zmierz....

4,315

Odp: Ręcę opadają.

mi urwał się wiatrak w fordzie, i ukręciło ośkę od niego, chłodnicę lutowałem cały dzień. Koszty jakbym naprawiał na oryginalnych częściach masakra..... Zrobiłem kooperację z wiatrakiem z jcb i tokarką i dzień przechodził. Mam nadzieję że pochodzi.

4,316

Odp: Ręcę opadają.

Mi kiedyś nowy wentylator w 323 pękł na trzy części ,po tym incydencie kupiłem używany aluminiowy... Te nowe wentylatory to badziew straszny w porównaniu do oryginału.

4,317

Odp: Ręcę opadają.

Chłodnica cała tylko podgotował się trochę, ale to pewnie nie pierwszy i nie ostatni raz, rozpadł się na trzy części

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4,318

Odp: Ręcę opadają.

ale to przy 6ct ?

4,319 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-09-20 05:11:00)

Odp: Ręcę opadają.

Nie przy ifce, najgorsze że czasu na wszystko brakuje człowiek gna z roboty wszystko szybko, zaczynasz robote w polu a tu niespodzianka i zanim pojechałem po wiatrak i próbie założenia to noc sie zrobiła i następne popołudnie w plecy i tak codzień coś zaczynam i awaria, trzeba było wrócić po 6ct... i rozsiać te nawozy a nie grzebać w tamtym tym bardziej że to nie przy domu tylko na drugim ranczu zanim po graty pojechałem to ogólnie klapa, dobrze jeszcze że chłop sklep po godzinach mi otwiera ale przy takich cenach to sam bym otworzył jakby klijent jechał

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4,320

Odp: Ręcę opadają.

No to ty to naprawde masz jakiś urok na siebie rzucony,żeby na paru morgach wszystko się tak sypało.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0