4,381

Odp: Ręcę opadają.

niewydostanieszsie napisał/a:
gelek79 napisał/a:

Zamknięcie ruchu to decyzja dyżurnego KP, puki weterynarz nie dojechał nie można ich dotchnąć a jak już dojechał to trzeba było czekać na animalsa żeby zabrali

        To Polska właśnie. Zlezie się kilku "mądrych" i zablokują drogę, sprowadzą wszystkie drużyny strażackie z okolicy i cholera wie kogo jeszcze, zamiast zaciągnąć padlinę do rowu, złom na pobocze, trójkąt ostrzegawczy i wio bo idzie.

A jak jesteś Marek taki cwany to przyjedź na takie coś rwij towarzystwo do rowu czy na pobocze ponagrywają cie na telefony a stało ze 20osób i kręciło, wrzucą do sieci i potem bedziesz sie tłumaczył że go dobiłeś
Najlepiej sie nie rwać  pochopnie do takiego czegoś, są mądrzejsi do podejmowania decyzji opierając sie o jakieś przepisy a nic nie poradze że są takie chore

najlepsze są przepisy o gaszeniu pożaru. U mnie kilka lat temu zapalił się stóg ze słomą (podpalenie). Lali wodę od 24 do 6 rano. Z całego stogu nie ugasili nic a przemoczony "gnój" dopalał się jeszcze 3 dni. Straże z całego powiatu. A mogły by przyjechać 2-3 wozy i tylko pilnować żeby dookoła nic sie nie spaliło.

Co do gaszenia pożaru to nie tak prosto , jak nie podejmujesz działań tylko stoisz i niby zabezpieczasz żeby ogień się nie rozprzestrzenił  to zaraz życzliwi gapie robią zdjęcia i donoszą ,że straż tylko stoi i nic nie robi.

4,382

Odp: Ręcę opadają.

koseś napisał/a:
Piotrek1990 napisał/a:

GeleK jak jesteś specjalistą od burz to weź nam potrzebującym taką z deszczem rozpętaj nad polami tongue

Spokojnie z tym deszczem bo mi dach na domu zmieniają .

Dlatego zaznaczyłem-potrzebującym smile
A pogona na zmianę dachu idealna

Siły na zamiary zmierz....

4,383 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-10-11 16:59:22)

Odp: Ręcę opadają.

Na razie nie bede nic pisał puki koseś nie da cynku że dach zrobiony. Pompa mi przyszła ale nie wrzuciłem pacjentowi czasu zbrakło, ciekawi mnie jak będzie chodziła lala

A z tym deszczem to wystarczy Piotrek że pojade do Ciebie i brykę swoją umyje i max 30minut i będzie porządna zlewa, w niedziele miała być piękna pogoda, umyłem rano samochód i zaszło słońce i pokropiło, w pracy to nawet kolesie nieraz się śmieją żebym bryki w wekend nie mył żeby ładna pogoda była

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4,384

Odp: Ręcę opadają.

Kiedyś zawsze jak grilla wystawiałem to znikąd burza przychodziła
A teraz nawet to nie działa ...

Siły na zamiary zmierz....

4,385

Odp: Ręcę opadają.

gelek79 napisał/a:

Na razie nie bede nic pisał puki koseś nie da cynku że dach zrobiony.

tzn. że Koseś może już spać spokojnie, nic ani nikt, snu mu nie przerwie big_smile

4,386

Odp: Ręcę opadają.

Dajcie deszczu !!!! bo tragedia

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4,387

Odp: Ręcę opadają.

Padło mi turbo w 1523 już zamówione nowe.

4,388

Odp: Ręcę opadają.

Dzisiaj widziałem jak rzepak usycha. Mam rzepak przez miedze to mój się trzyma, sialem 3dni prędzej i bez pługa.  Jutro jak się uda sam na swój rsm bo głodny się zrobił.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

4,389

Odp: Ręcę opadają.

Deszcz będziecie mieli jak już wszystko uschnie żeby nie można wjechać i znów uprawiać. A tak swoją drogą co za desperat sieje w popiół nie widząc maszyny którą ciągnie bo niestety tak jest w tym roku a późnej lamęty bo tyle roboty na nic. Tutaj nie ma co rąk załamywać tylko pomyśleć czy to się opłaca a nie że wszyscy robią orke i sieją to ja też. Sam miałem plany ale niestety odpuściłem bo szkoda czasu, kasy i maszyn bo jeśli wzejdzie to i tak uschnie jak cała reszta w koło mnie.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

4,390

Odp: Ręcę opadają.

U nas też była totalna panika i siew w popiół. Niewielu zachowało spokój (tak jak ja) pięknie popadało 23.IX i w idealnych warunkach siałem 25 i 26. Miesiąc wcześniej z rzepakiem analogicznie. W pierwszym i drugim przypadku wschody wzorcowe.

4,391

Odp: Ręcę opadają.

Ale   weź pod uwagę że jeśli ktoś tylko i wyłącznie  żyje z tego pola to   sieje  z nadzieją że  nie  robi tego na marne ... Niestety   nie mamy możliwości przewidywania  pogody ... 

Jak mówi przysłowie że jak byś wiedział że upadniesz to byś sobie siadł ...  tak samo jak byś  wiedział że nie urośnie to byś nie siał  a tu każdy liczy na deszcz  a on tylko w istytucie w puławach pada ... przez co susza  nie występuje

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4,392 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-10-11 20:48:35)

Odp: Ręcę opadają.

Wody chcecie
https://pl-pl.facebook.com/hityprl/vide … 032204368/

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4,393

Odp: Ręcę opadają.

androl napisał/a:

U nas też była totalna panika i siew w popiół. Niewielu zachowało spokój (tak jak ja) pięknie popadało 23.IX i w idealnych warunkach siałem 25 i 26. Miesiąc wcześniej z rzepakiem analogicznie. W pierwszym i drugim przypadku wschody wzorcowe.

jak ktos ma 10-20 ha do posiania to sobie może przeczekać ale jak są juz hektary no to troche inaczej sie myśli

mdw

4,394

Odp: Ręcę opadają.

Najbardziej spieszyli się ci którzy mieli najmniej do posiania, a terminy jeszcze nie goniły.

4,395

Odp: Ręcę opadają.

Andrzej masz rację , u nas tacy co już raczej z nudów obsiewaja siali żyto na początku września! gdy ja kończyłem zwozić słomę.

4,396

Odp: Ręcę opadają.

Apropo rąk to mam przymusowe L4 z dziećmi (synek ma 6 miesięcy) bo żona połamała obie ręce...

4,397

Odp: Ręcę opadają.

Ło matko. Jak to przyszło?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,398

Odp: Ręcę opadają.

Próbowała zabrać flaszkę

4,399

Odp: Ręcę opadają.

Przewróciła się na płytkach przed domem na proste ręce.

4,400

Odp: Ręcę opadają.

O kurła!

A ta flaszka mnie rozbawiła!