4,401

Odp: Ręcę opadają.

Dziś rozmawiałem z rodzicami zażartowałem ze mnie praca szuka bo kolega mówił ze u niego sa przyjęcia.
Rodzice odrazu ze żuc pole idź do pracy, bo za dzierżawy domagaja sie całych dopłat. Ja ok ale policzcie sobie z 1ha zostaje przewaznie ponad 1000zł nie licząc dopłat czyli z samej pszenicy mam tyle zysku co w robocie przez cały rok. do tego ile zostaje z innych upraw? nawet jesli to podzielimy na 2 bo robimy z ojcem to i tak wychodzi wiecej niz praca na etacie. Satysfakcji z pracy na roli nie liczac. Rodzice swoje idx do pracy a zostaw sobie troche pola, bo teraz tyle pracujesz ze mam Cie szkoda. Fajnie ale jak będe tyrał w pracy to juz nie szkoda mnie? mysla że na etacie to sie leży a w polu praca tylko jest.
Jestem smutny, bo kocham prace na roli, ale bez wsparcia najbliższych to takie ciągnięcie wozu gdy jeden koń ciągnie do przodu a drugi do tyłu...
Pójde do tej pracy na zime niech zobacza że potrafie ale jak po 2 nockach z rzedu bede ztyrany bardziej niz po zniwach to moze cos do nich dotrze

Rolnik z powołania:-)

4,402

Odp: Ręcę opadają.

Pajej ...  ciężko jest doradzić  coś  bo każdy region polski jest inny i każda praca jest inna .. ale spróbowac warto

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4,403

Odp: Ręcę opadają.

hym i czeka mnie przymusowy urlop. Mam zaproszenie do "hotelu pod strzykawką" Myślałem że mam pusto w głowie, ale podejrzewają że chyba cos tam mam. Szkoda tylko ze urlop przypada teraz jak jeszcze jest duzo roboty

Rolnik z powołania:-)

4,404

Odp: Ręcę opadają.

Zdrowie ważniejsze i mam nadzieje że nic poważnego a praca nie zając:) a co do etatu to sam zdecydujesz  ale praca na etacie nie jest zła, nie wiem o jakiej pracy myślisz ale może jakaś wolna dziewczyna też tam pracuje smile a rodzice nigdy nie chcą źle dla swojego dziecka smile a gospodarstwo też możesz mieć tylko trochę mniejsze smile

4,405 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-10-23 04:42:11)

Odp: Ręcę opadają.

Wiesz na roli jest jak w lotto raz wygrasz raz przegrasz, mój ojciec pracował na etacie a wujo na roli i śmiał sié że dyma na etacie a on z pola ma więcej ale to więcej szło a to na graty a to na coś tam.
Dziś mój ojciec ma taką emeryturkę że nieraz mnie wspomaga a wujo z rolniczej nawet na leki nie ma.
Cholera wie co doradzić, ja mam etat i rolnictwo ale bardziej na etecie się opieram bo raz że składki o niebo większe na emerytkę no i stały pieniądz jest

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4,406

Odp: Ręcę opadają.

W rolnictwie obraca się dużymi kwotami ale ile z tego zostaje w kieszeni to druga sprawa...

4,407

Odp: Ręcę opadają.

Bo za dużo rolników traktuje gospodarstwo jako pokazówkę i hobby połączone z pracą. Zarabiają sporo i od razu ładują w sprzęt który na dobrą sprawę podnosi jedynie ego właściciela i powoduje zazdrość u jemu podobnych sąsiadów. Ilu tak naprawdę ma policzone koszty w gospodarstwie? Ile kosztuje wyprodukowanie kg mleka, mięsa albo tony zboża czy rzepaku. W USA poszli dalej i nie liczą wydajności i zysku na tonę ale na ha uzytku i dotyczy to zarówno produkcji roślinnej jak i zwierzęcej. Dopóki nie zmieni się myślenia to cały czas rolnik będzie postrzegany jako chłop co poza polem i krowią dupą świata nie widzi.

4,408

Odp: Ręcę opadają.

na gospodarkę wydaję tak dużo jak potrzeba jednak nie więcej jak jest to konieczne. Koleją rzeczy jest wymiana starego sprzętu na nowy. Mechanik kupuje nowe klucze, murarz nową kielnię, firmy grzebiące w ziemi nowe koparki ... sprzęt się zużywa. Kupuję taki sprzęt na jaki jestem w stanie sobie pozwolić aby gospodarstwo miało płynność. Z tego powodu kupiłem zetora i farmtraca a jak chcę posiedzieć w "mercedesie" to na wsi jest kilka ciągników w różnym odcieniu zielonego wink
Panowie to wszystko jest pikuś. Obiecałem żonie że wymienimy meble kuchenne (kuchnia otwarta połączona z salonem i jadalnią). Meble 7 letnie w idealnym stanie ale co tam - wymienimy ! Z umówionej wymiany samych mebli zrobiło się:
- wymiana mebli
- przeróbka oświetlenia w kuchni co za tym idzie kucie w suficie
- malowanie kuchni, jadalni i salonu
- wymiana paneli kuchnia, jadalnia, salon
- wymiana płytek na ścianie w kuchni bo przecież te co były nie pasują już do nowych mebli
- nowy okap
Jak ja tą moją żonę kocham smile

gg 5118068

4,409

Odp: Ręcę opadają.

Wiesz jakie ile ha maja farmy w USA?
Polskiego rolnika mozna porownac do goscia co ma spodnie z kilkoma kieszeniami i tak przeklada z kieszeni do kieszeni....
Ale jakby kto pytal to w kazdej MIAL kase

4,410

Odp: Ręcę opadają.

Marudzicie ... pewne gospodarstwo obok mnie posiadało  630ha  przyszedł chłopek z drugiego wyłozył pieniądze i zabrał  całe gospodarstwo od ręki   dał po 2500zł do każdego ha w dzierżawę 
bez roboty  bez spiny ....   zastanawiamy się czy to jest hobby czy może przymus . a może też oddać  ?:D   Sytuacja rozegrała się w 4 dni ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4,411

Odp: Ręcę opadają.

2,5 tyś dla właściciela, a kto bierze dopłaty i płaci podatek ?

gg 5118068

4,412 Ostatnio edytowany przez koseś (2018-10-23 13:47:33)

Odp: Ręcę opadają.

Powinien dzierżawca .
Jak bym dostał taką ofertę to minuty bym sie nie zastanawiał i zniej skorzystał.

4,413

Odp: Ręcę opadają.

ja też.
co do zysku z ha to nie licząc dopłat ani amortyzacji zostaje mi od 1 do 2,5tyś / ha wszystko zliczam

Rolnik z powołania:-)

4,414

Odp: Ręcę opadają.

Po 2 tyś to bym jeszcze dał.

4,415

Odp: Ręcę opadają.

Pozdrowienia że szpitala

Rolnik z powołania:-)

4,416

Odp: Ręcę opadają.

Co tam się Jacek dzieje?

4,417

Odp: Ręcę opadają.

Piguły ładne ? basen wsadzają ? smile

4,418

Odp: Ręcę opadają.

Szukają mi czegoś w głowie

Rolnik z powołania:-)

4,419

Odp: Ręcę opadają.

oby dmuchali na zimne, trzymam kciuki aby było wszystko ok.

mdw

4,420

Odp: Ręcę opadają.

Blondynce to zrobili tomograf żeby udowodnić tezę że nic nie ma w głowie. No i zonk, okazało się że ma, nitkę od ucha do ucha. Po konsultacjach doszli do wniosku że ta nitka jest jej zbędna, przecięli i uszy jej odpadły big_smile
Na neurologi leżysz ?