41

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Tak Tak genialny pomysł   pisac ile się wykosiło i za ile ...  Powiem wam że nie kosze usługowo a to co kosiłem to kosiłem po Rodzinie za pomoc w mojej gospodarce  smile) Dziękuje  Najlepsza odpowiedź na takie pytania

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

42

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Może usuńmy ten wątek.
Wszyscy wiedzą, że każdy kosi u rodziny i  u najbliższych sąsiadów za pomoc tudzież barter, a kwota taka powstaje z kosztów paliwa i kosztów eksploatacji maszyny.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

43

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Teraz właśnie zgłosze w US wykorzystanie usługowe posiadanych maszyn w gospodarstwie. Opłata za to śmieszna a już jest się czystym

E 516 na części
Telefon 695 076 269

44

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

a nie trzeba jakichś podatków odprowadzac za te usługi?

Rolnik z powołania:-)

45

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Mi w skarbówce to powiedzieli że do gminy muszę zarejestrować działalność i podwójny KRUS płacić (a ZUS jak jesteś poniżej 3 lat rolnikiem) więc sobie odpuściłem temat usług z szyldami ogłoszeniami fakturami itp.

46

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Laszek napisał/a:

Teraz właśnie zgłosze w US wykorzystanie usługowe posiadanych maszyn w gospodarstwie. Opłata za to śmieszna a już jest się czystym

Lechu ale opłata sezonowa tylko ? Bo chyba są 3 rodzaje opłat ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

47

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

No najpierw do gminy zarejstrować na CEiDG, później PIT 16 i wtedy otworzą obowiązek w US i w ciągu miesiąca dostaniesz decyzje określającą wysokość miesięcznych zaliczek na podatek w zależności od terenu działania, liczby ludności na tym terenie itd. W każdej chwili można sobie zawiesić działalność bez dodatkowych kosztów. I w każdej chwili można też odwiesić. Będąc na KP nie trza prowadzić żadnych ewidencji ani ksiąg podatkowych. O ten KRUS jeszcze dopyta

E 516 na części
Telefon 695 076 269

48

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Ponawiam temat.
Pytam czy i jak bardzo zmieniły się ceny w  waszych okolicach.?

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

49

Odp: Ile za godzine pracy kombajnem?

Jeszcze mało wam tych wszystkich wydatków na gospodarce to jeszcze podatek od koszenia .To się nazywa wydajność a raczej głupota .