4,661 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2019-07-26 09:46:17)

Odp: Ręcę opadają.

O widzę Grzesiek że twój naśladuje mój. Też mi odpadła listwa i poszła w przenośniki tyle że pod sitem kłosowym. Nie szło jej dostaç a dorobić nikt nie chciał sad .

Gorszy problem mam jak zebrać słomę i zrobić uprawki gdy woda w chłodnicy z bomblami a zakłady na sprawdzenie głowicy co najmniej tydzień każą czekać.

4,662

Odp: Ręcę opadają.

Rur3k napisał/a:

O widzę Grzesiek że twój naśladuje mój. Też mi odpadła listwa i poszła w przenośniki tyle że pod sitem kłosowym. Nie szło jej dostaç a dorobić nikt nie chciał sad .

Gorszy problem mam jak zebrać słomę i zrobić uprawki gdy woda w chłodnicy z bomblami a zakłady na sprawdzenie głowicy co najmniej tydzień każą czekać.

zdejmij pasek z pompy wody odpal silnik zatkaj ręką wlew płynu i daj na obroty jak ci rękę podniesie to uszczelka walnięta jak nie to pompa podaje dużą ilość płynu i tak robi bądź strzelił ci termostat

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4,663

Odp: Ręcę opadają.

Olej jest też trochę w wodzie więc termostat odpada i bombluje już po odpaleniu. Podejrzewam głowicę bo już wcześniej był problem z przechodzeniem oleju do płynu z tym że tego oleju były plamki jak tłuszczu w rosole. Przez cały rok przechodziło może z łyżeczka. Dla tego zmieniałem z dwa lata temu UPG ale nie widać było poprawy. Dzwoniłem do szlifierni to powiedzieli że w czwórce jest taki punkt w którym głowica lubi pęknąć  i wtedy olej może przechodzić do wody. Nie zawsze jednak da się głowicę uratować sad

4,664

Odp: Ręcę opadają.

Ja jutro muszę z rana wywalić wtrysku z 514 bo zaczął kopcić na niebiesko, ledwo skończyłem pole w sąsiedniej wiosce i dojechałem na chatę. Dodatkowo zaczęła urzędową nieoznakowana bmw i trzepia za wszystko więc ładnie grzecznie heder zawsze na wózek

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,665

Odp: Ręcę opadają.

No a u mnie dwóch takich prześciga się w rozbieraniu starego bizona. Jednemu urwał się klawisz, jeszcze i to i tamto by się przydało, drugiemu cep narozrabiał i też odkręca czego nie zastrzegłem. Pazerny nie jestem po 1.50 zł kg wszystko idzie, im to pasuje.

4,666 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2019-07-27 05:41:26)

Odp: Ręcę opadają.

Mi padł rozrusznik w forszu, rok temu nowy kupiłem z Myśliborza, po problemach z poprzednim po regeneracji z Kostrzyna na Odrą
Ten nowy już raz odsyłałem na wiosne, bo padł, stwierdzili że go przeciągam a traktor odpala ze strzała z włącznika od 60tki, nie ze stacyjki i tak wczoraj rano szwagier zasiadł za sterami i do palenia ale gazu nie dodał i przycisk puścił a on kręci dalej, dopiero hebel wyłączył i przestał, zawołał mnie i mówi co sie stało, włączamy hebel i niby ok, po południu do palenia a tu tylko dym poszedł, ale najlepsze dopiero teraz
Zawieźliśmy go do speca, bo stwierdziłem że niebęde go odsyłał i czasu marnował, rozebrał,go i mówi że ktoś jak regenerował to maniany naodwalał, j a mówie że to nowy był to sie tylko zaśmiał, i jak tu teraz komuś zaufać, przez dwa lata wyjdzie jakieś 1500zł chyba lepiej górkę usypię przy domu  na pewno taniej mnie wyniesie
Jeszcze jak dobrze pamiętam ten z Kostrzyna regenerowany tak sie blokował już włącznik odłączałem i kable zwierałem na moment a on dalej sobie kręcił, i zawsze coś z mojej winy to jest najlepsze, ten nowy to jakby dobrze policzyć to 50razy ciągnika nie odpalił

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4,667

Odp: Ręcę opadają.

A masz ten stary typ czy nowy?

4,668

Odp: Ręcę opadają.

Stary typ, dzwonił wczoraj że będzie zrobiony na dzisiaj, koszt 300 ciekawe ile razy odpali maszynę

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4,669 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2019-07-27 12:13:17)

Odp: Ręcę opadają.

Rozrusznik odebrany 300zł poszło i nawet nie zapalił, rozwaliło obudowę od strony szczotek czyli razem już 1800zł poszło przez dwa lata aja dalej jestem bez rozrusznika

Może kto ma na odsprzedanie jakiś na chodzie

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4,670 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2019-07-27 15:41:33)

Odp: Ręcę opadają.

:beer: na pocieszenie...

4,671

Odp: Ręcę opadają.

🍻 Dzięki

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4,672

Odp: Ręcę opadają.

A mi się wydaje, że musisz szukać problemu gdzieś indziej. Może zęby się klinują i nie zwalniają rozrusznika. To co piszesz to jest nie normalne i raczej nie możliwe że wszyscy je źle robią.

4,673 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2019-07-27 19:55:54)

Odp: Ręcę opadają.

Mati dziś co mi rozwaliło to wiadomo już czego, nie założyli takiego pierścienia z tulejką na wirniku i przesunęło wirnik, jak kto rozkładał rozrusznik to wie o co chodzi, druga sprawa puszczam prąd- impuls na elektrowłącznik i go odcinam na krótko omijam włącznik stacyjkę a rozrusznik dalej kręci, dopiero jak wyłączam hebel to przestaje kręcić, oczywiście bez gazu to robiłem żeby motor nie zapalał co co tryby mają do tego
Po prostu partacze robią manianę i tyle, kupiłem nowy rozrusznik a okazało się że to regenerowany, elektromagnes jak rozebrałem to dziecko by lepiej drut nawinęło niż ci regeneratorzy
Masz swój sprawny to podeślij, zamienimy się ja oddam ci mój nowy regenerowany i założę sie że na twoim polata u mnie chyba do końca swoich sił 😀

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4,674

Odp: Ręcę opadają.

Nie dziwię się, że nie starcza Ci z miesiąca na miesiąc jak się gdzieś żaliłeś. Zmień hobby

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4,675

Odp: Ręcę opadają.

kup dobry rozrusznik od dużego zetora na 24v i mi go przyślij ja go porządnie przejrzę i dopasujemy go do fortschritta ja mam taki i mogę ci jutro nagrać filmik jak odpala taki rozrusznik wstawiłem go zimą i po miesięcznym postoju zakręcił od kopa a oryginalny nie miał chęci na tych samych akumulatorach

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4,676 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2019-07-28 08:36:53)

Odp: Ręcę opadają.

Laszek dzięki za rady ale na razie zostanę przy moim hobby, nic sie nie poradzi że zamiast mechaniorów są partacze,  Tomek jak nic nie zorganizuję to sie odezwę
W razie czego to coś takiego https://www.grene.pl/rozrusznik-gopart- … gIdafD_BwE

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4,677

Odp: Ręcę opadają.

Ja w 323 mam od polskiej 6 i też kręci bez zarzutów , nawet zimą przy kilkustopniowym mrozie , forsz zalany płynem a nie mam problemów żeby go odpalić.

4,678 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2019-07-28 10:02:00)

Odp: Ręcę opadają.

https://allegro.pl/oferta/rozrusznik-r- … 7720496856

ja mam taki przerobiony pod forsza i tak jak u masseya zapala od kopa

pytanie jeszcze czy on ci jest potrzebny do ifki czy do którego silnika bo to istotne

Nie ma to jak FORTSCHRITT

4,679

Odp: Ręcę opadają.

Potrzebny by był do ifki, w andorii mi w robocie kolega robił to pali od strzała ale chłop na emeryturę poszedł, ten pierwszy powinienem był zawieźć to pewnie by latał jak ten z andorii a tak mi odbiło i skorzystałem z tych regenerowanych

Na razie Grzegorz89 mnie poratował i problem sie rozwiązał ale jak powróci to sie odezwe

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4,680

Odp: Ręcę opadają.

w razie co to mam okazję taki załatwić wiem ze jest sprawny leży u kolegi i na pewno będzie chciał sprzedać bo mu nie potrzebny więc jest możliwość jak by co

Nie ma to jak FORTSCHRITT