301

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Dziś dowiedziałem się że gość na dobrych ziemiach na północ od Ciechnowa kupuje czajkowskiego 6 m. Ma sporo innego drogiego sprzętu na usługi, czajkowski będzie tylko uzupełnieniem.

302

Odp: Pomysł na biznes na wsi

androl napisał/a:

Dziś dowiedziałem się że gość na dobrych ziemiach na północ od Ciechnowa kupuje czajkowskiego 6 m. Ma sporo innego drogiego sprzętu na usługi, czajkowski będzie tylko uzupełnieniem.

A kto taki? Bo będę chciał żeby mi ktoś usługowo tak zasiał 45 ha rzepaku.

303

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Pawel21990 napisał/a:
androl napisał/a:

Dziś dowiedziałem się że gość na dobrych ziemiach na północ od Ciechnowa kupuje czajkowskiego 6 m. Ma sporo innego drogiego sprzętu na usługi, czajkowski będzie tylko uzupełnieniem.

A kto taki? Bo będę chciał żeby mi ktoś usługowo tak zasiał 45 ha rzepaku.

Ten co ropą buraki u Karola kopie, nazwisko mi uleciało ale dopytam.

304

Odp: Pomysł na biznes na wsi

androl napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:
androl napisał/a:

Dziś dowiedziałem się że gość na dobrych ziemiach na północ od Ciechnowa kupuje czajkowskiego 6 m. Ma sporo innego drogiego sprzętu na usługi, czajkowski będzie tylko uzupełnieniem.

A kto taki? Bo będę chciał żeby mi ktoś usługowo tak zasiał 45 ha rzepaku.

Ten co ropą buraki u Karola kopie, nazwisko mi uleciało ale dopytam.

To wiem już kto smile

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Dawno mnie tu nie był na forum. Od nowego roku mam RHD na mięso wołowe i zaczynam legalnie sprzedawać mięso z moich herefordów.

306

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Możesz opisać ścieżkę jaką musiałeś przejść i wymogi. Też o tym myślę. Byłem ostatnio oglądać rozpłodnika do stada i z właścicielem się zgadałem odnośnie zbytu i gość robi to tak że duże byki zawozi do ubojni, tam mu biją i rozcinają na połówki. Kupił samochód chłodnie i przywozi je do domu. W domu rozbiera na części i daje ogłoszenie do internetu. Podobno idzie mu to jak woda. Tylko że gość blisko Wrocławia mieszka.

gg 5118068

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Na RHD masz wymogi uproszczone. Może być nawet kuchnia mieszkalna. ja mam zrobione w domu pomieszczenie. Stół, chłodziarki, zlew, waga z legalizacją, maszynka vacum. Zabija sztukę ubojnia, odbierasz ćwiartki i sprzedajesz w kawałkach. Zeszyt sprzedaży i limit 40 tys zł rocznie. powyżej 2% do skarbówki. Limit 2300kg mięsa na rok. Składasz wniosek o RHD w swoim PIW-ie i oni mają 30 dni na decyzje.

308

Odp: Pomysł na biznes na wsi

5 byków na rok śmiać się czy płakać....

309

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Dla kogoś kto ma małe gospodarstwo i sprzedaje rocznie 5 byków do ubojni to jeśli sprzeda je na mięso to na pewno spora różnica. Porównywanie 5 byków do powiedzmy sprzedaży 100 sztuk trochę tu nie na miejscu...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

310

Odp: Pomysł na biznes na wsi

5 byków.....
Papier wszystko przyjmie....

311

Odp: Pomysł na biznes na wsi

W tym momencie przedstawię moją ostatnią akcję. Jałówka włożyła nogę w łańcuch byka i go udusiła. O 8:00 towarzystwo karmiłem - wszystko zdrowe. 8:30 byk na oko 550 brutto, o wartości rynkowej max 3300 PLN leży i nie dycha. No to kosa w ruch, traktor, lina i byk wisi i słabo, ale krwawi. Kosa w rękę i skórowanie. Na gotowo wyszło 264 kg w ćwiartkach które sprzedawałem średnio po ok 15 zł/kg = ok 4 000. Zostawiłem sobie głowę z szyją, całe wnętrzności i skórę za którą śp Piotruś Krzan dał 300 zł. Kosztem okazała się utylizacja paszportu za 180, ale jak by tak ogarnąć klientelę i formalności, to da się na moim przykładzie wykręcić minimum 50-60% więcej niż w skupie. A jak by tak jeszcze przetworzyć podroby i sprzedawać mięso dokładnie rozebrane to do 100% można wykręcić. Kwestia klienteli i chęci do ciężkiej pracy, bo z ciężkim bykiem nie ma żartów. Wiele razy miałem pokusę, ale tylko kilkanaście razy, i to dawno temu, się na to porwałem, bo to masa roboty i problemów organizacyjnych.. Z świniami jest o wiele łatwiej i da się ok 300 na sztuce przymielić, a robota lżejsza i łatwiejsza z rozchodowaniem stanu włącznie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

312 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2020-02-09 22:58:17)

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Przecież nawet w przepisach kucharskich jest by mięso dusić więc nie wiem o co ten hałas. Gdyby ten byk był martwy dłuższy czas czy leżał z powodu choroby to by była padlina a tak było to zdatne do jedzenia mięso. Chyba że jesteś Żydem to jednak nie można takiego mięsa jeść bo nie było świadome w momencie podcinania gardła. Dodatkowo nie wykrwawił się dobrze to poza Żydami może też jechowcom przeszkadzać.

313

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Akurat żydzi chapnęli całą połówkę i do dzisiaj zagadują, że jakby się znów trafiła podobna okazja to biorą połowę, a może nawet więcej. Dwóch pozostałych klientów do dzisiaj współpracują ze mną, bo załatwiam im raz w roku odsadka. Nikt nie wspomniał, że coś było nie tak. Teraz załatwiam im odsadka za 13 zł/kg żywego i wspominają z rozrzewnieniem tamtą okazję.
Oglądałem program kulinarny w którym kucharz w jakiejś wytwornej restauracji klarował, że wołowina nadaje się do gara po minimum 14 dniach sezonowania w chłodni z dodatnią temperaturą

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

314

Odp: Pomysł na biznes na wsi

wszystko zależy od przepisu i tradycji, żółtki np potrafią skatować zwierzaka na śmierć, bo mięso lepiej smakuje... A tak przy okazji jak zwierzaki z wnyków się zjada to są złe?. Uduszony to zabity , a nie zdechły ze starości lub choroby...

315

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Piszcie dalej. fajnie  się to czyta...

316

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Polecam program Transport zwierząt właśnie na TVVN24BIS

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

317

Odp: Pomysł na biznes na wsi

Mogli by odpalić parę groszy za wykorzystanie mojego patentu
https://www.youtube.com/watch?v=mMBWXCaKKoA