301

Odp: Szkody łowieckie

A u mnie w kole chyba się powodzi bo kupili gospodarstwo i przerabiają na swoją siedzibę. Dali za budynki z 2 ha ziemi 60 tyś remont robią własnymi siłami ale to też coś będzie kosztować.

302

Odp: Szkody łowieckie

U nas w kole nie mają co skakać bo w obwodzie heniu ma swoje pola i jak przychodzi do odszkodowań to zawsze mówią ile chcą a z koła nie mają nic do gadania. Kolega w swoim kole mówił że mają gościa co ma sporo ha to co roku płacą mu 15 tyś za szkody bez żadnego szacowania. Gość stwierdził że lepiej tak bo chociaż coś dostanie a jak by raz porządnie ich podliczył to koło by upadło i do kogo wtedy o odszkodowanie...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

303 Ostatnio edytowany przez sarast (2019-11-16 22:37:41)

Odp: Szkody łowieckie

moje koła łowieckie mają się bardzo dobrze piękne duże domy myśliwskie nowo budowane !  gospodarzą na użytkach zielonych , w ekologi, nowe traktory , mulczery , od sasa do lasa . tylko na polach rolników czyli swoich żywicieli zwierząt  są bardzo oszczędni , co szacowanie to ten sam rytuał aby dać jak najmniej . mogę godzinami pisać i opowiadać. ale po co
! jest jak jest , i w tej szamotaninie z kołami łowieckimi nikt nam nie pomoże .  trzeba iść na układy ,dogadywać się . bo i ta nowelizacja z kwietnia 2019 nic nam nie pomaga bo w komisji jest koło łowieckie .rolnik i ODR .o ile dojedzie bo może ale nie musi . a po za tym ani ludzi ani wiedzy praktycznej , zostaje tylko odwołanie do nadlesniczego a to ta sama historia. koszmar.

Leszek   dla kolegów'

304

Odp: Szkody łowieckie

No to koła są dobrze zarządzane a rolnicy nie tak bardzo walczą o swoje. U mnie jest odwrotnie- rolnicy skutecznie walczą o swoje a zarządzający kołami to sami krotkowzroczni i tylko patrzą żeby do swojej kieszeni nagrabić

E 516 na części
Telefon 695 076 269

305

Odp: Szkody łowieckie

Jak aktualnie jest z polowaniami można?
Gdzie się zgłasza szkody ?

Trzeci raz już przyszły sad

306

Odp: Szkody łowieckie

Mogą polować

Siły na zamiary zmierz....

307

Odp: Szkody łowieckie

Już wiem smile

Udało się mi do jednego dodzwonić przyjechał stwierdził że za ciemno i przyjedzie za dwa dni sad

308

Odp: Szkody łowieckie

Ale gada... za dwa dni to 10 ha może być przewalone. Jak u mnie było z grochem...

Siły na zamiary zmierz....

309

Odp: Szkody łowieckie

Niby nie szkody ale temat pokrewny więc napiszę tutaj. Spotkała mnie  dziś na koniec wieczoru mała przygoda, około 21 jestem jeszcze na podwórku i nagle słyszę, że ktoś dwa razy strzela na placu za oborą, mam tam maszyny, trochę dalej słoma i na końcu kiszonki, plac około pół ha który od dawna polem nie jest. Idę i widzę, że ktoś mi tam łazi i świeci lampką, też świece i idę, ten ktoś wsiadł do busa i odjechał (na końcu placu jest polna droga) świece latarką za nim, po jakiś 300 metrach zawrócił, zatrzymał się idzie w moją stronę i woła, że to nie złodzieje tylko myśliwi. Zeszliśmy się, gość gada, że jest legalnym myśliwym i strzela do kun i lisów bo się tutaj kręcą, powiedziałem mu, że na przyszłość gdy będzie on czy jego koledzy chciał wchodzić na ten plac żeby przyszedł najpierw i uprzedził, że chce tam wejść. Na lokalnych fb ludzie ostrzegają się przed jakąś szajką która w nocy przegląda kąty i kradnie więc myśl od razu jedna w głowie.gdy ktoś chodzi po terenie i świeci. Tutaj mam zasadnicze pytanie do kogoś kto może poluje i zna dobrze temat. Czy wogóle legalne jest polowanie w nocy w terenie (nie na ambonie) w miejscu gdzie w promieniu 200 metrów z obu stron są zabudowania i domy mieszkalne ?

310

Odp: Szkody łowieckie

Z tego co wiem to ileś metrów od zabudowań nie wolno polować tylko nie pamiętam ile 150?

Rolnik z powołania:-)

311

Odp: Szkody łowieckie

Dokładnie rok temu chyba pogoniłem taiego, bo strzelał blisko domu przy pasiece jeszcze. Mówiłem że dzieci nieraz po krzakach łażą to mi powiedział, że jestem przewrażliwiony. Jak powiedziałem, że zaraz dzwonię na policję i idę w jego stronę od razu uciekł. Do tej pory go nie widziałem. Trzeba z takimi krótko zwięzłowato, bo inaczej nic do nich nie dociera. Psują imię dobrego myśliwego.

312

Odp: Szkody łowieckie

Prawda jet taka, że  tym miejscu myśliwy nie ma prawa mieć załadowanej broni. 150 metrów to minimalna odległość.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia