361

Odp: nawożenie zboża

To zamontuj na gnojarze opryskiwacz...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

362

Odp: nawożenie zboża

Na YouTube widziałem film z Holandii gdzie wapno rozlewało beczką do gnojowicy. Ciekawe ile wody w tym wapnie było bo tak ładnie wyglądało rozlewanie i równo i bez pyłu.

363

Odp: nawożenie zboża

Laszek też o tym pomyślałem i nawet wczoraj u kolegi już oglądałem starego pilmeta co bym go na przedni tuz dał i dysze z tyłu nad talerzami ale nie wiem czy ktoś już takiego sposobu próbował i z jakim powodzeniem ....
Na bednarach był rozsiewacz z unii z ślimakami ale to dopiero testy i załadunek z cementowozu bo najmniejszy kamyk i maszynę szlag trafi .....

364

Odp: nawożenie zboża

damian9871 napisał/a:

Dużo brałem z żelatowej a później z dąbrowy ząbkowice bo było lepiej zmielone ale w tym roku coś grubej im wyszło. Prób nie robiłem.

W tym roku miałem dolomit z żelatowej. Złego słowa na frakcję nie powiem... ładnie się ładowało i ładnie siało

Siły na zamiary zmierz....

365

Odp: nawożenie zboża

Ten wątek też już można uaktywnić. Kolega wczoraj rozsiał sól potasową na rzepak i część zbóż z N wjeżdżać trochę strach. U mnie za rzadko, siewka jednak podpięta. Od niedzieli zacznie się polowanie na właściwy moment.

366

Odp: nawożenie zboża

Kizeryt dałem w poniedziałek.teraz pora na N

367

Odp: nawożenie zboża

Przestańcie z tymi nawozami, połowa pól jeszcze pod śniegiem, a tu gdzie śniegu nie ma to można tylko wjechać.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

368

Odp: nawożenie zboża

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/ … -glebowych

369

Odp: nawożenie zboża

Maryush napisał/a:

połowa pól jeszcze pod śniegiem,

U mnie to nawet pada i to w tej chwili. Już jest z 5 cm.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

370

Odp: nawożenie zboża

W zeszłym roku też mówiłem, że trzeb siać szybko. Posiałem dość szybko, ale nie w błoto i śnieg. Na rzepak dałem wszystko w jednej dawce. Efekt był taki, że rzepak dostał mrozem dużo gorzej od tych co dali mniejsza dawkę tylko jako pierwsze zasilenie. Tak mocno uwodnił się, i mróz go potrzaskał. Szkoda gadać. W tym roku siedzę spokojnie.

371

Odp: nawożenie zboża

Korn kali i kizeryt rozsiane. Azot jak da wjechać.

372

Odp: nawożenie zboża

W środę zaczeliśmy uprawę  w czwartek się kurzyło a w piątek skończyliśmy siew jęczmienia jarego

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

373

Odp: nawożenie zboża

masakra. u mnie przez 1,5 tyg nie ma szans na uprawę pola

Rolnik z powołania:-)

374

Odp: nawożenie zboża

Wczoraj rozsiałem 9 t saletrosanu. Było to po deszczykach 5l/m2 w nocy i dziś rano kolejne 4l. Kto rozsiał 1 III jednak ma zieleńsze zboża, ja w tym czasie troszku chorowałem. Rzepak też wczoraj dopiero dostał pierwszą dawkę N, dziś dostanie drugą. Rzepak mam na kurzaku i lepiej wygląda od tych które już dawno dostały N.

375

Odp: nawożenie zboża

Cały azot w saletrosanie?

376 Ostatnio edytowany przez androl (2022-04-08 15:57:20)

Odp: nawożenie zboża

2 dawka saletra, oczywiście na razie tylko na rzepak

377

Odp: nawożenie zboża

https://imgur.com/5w1UF6e
Żyto po qq na ziarno, saletrosan rozsiany 7 IV wzdłuż płotu dosiałem z wiaderka 20 IV. Różnica jak być albo nie być.

378 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2022-04-25 22:00:24)

Odp: nawożenie zboża

O Andrzeju przypomniałeś mi o jednym zdjęciu.

https://images91.fotosik.pl/586/77adea15bc126eedmed.jpg

Zdjęcie zrobione 27 marca  10 dni po aplikacji azotu (dawka 45 kg N) . Uprawa żyto  tej samej odmiany na obu częściach. Zasiane na raz agregatem talerzowym (w sensie że bez innej uprawy spulchniajacej). Od środy będzie tam wypas (dlatego nie starałem się nawet porządnie tego zasiać). Później będzie tu kukurydza na oborniku.


Kto zgadnie po której stronie był stosowany RSM a po której saletra?

379

Odp: nawożenie zboża

Ja obstawiam że Rsm poszedł na prawą stronę.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

380

Odp: nawożenie zboża

Ja myślę podobnie. Prawa RSM