621

Odp: ZAGROŻENIA

Ostatnio na Forum był entuzjazm z kukizem a co z tego wyszło to wie każdy. Trzeba dać szansę młodym. Tak jak Wojtek pisze.

622

Odp: ZAGROŻENIA

ZMDK ✌️ a co

E 516 na części
Telefon 695 076 269

623

Odp: ZAGROŻENIA

Z kabaretu do sejmu?
Jeden taki z kabaretu awansował na prezydenta..... Jakoś sobie radzi ...

624

Odp: ZAGROŻENIA

Drugiego lutego ma być protest na granicy z Ukrainą, rolnicy mają blokować

Rolnik z powołania:-)

625

Odp: ZAGROŻENIA

Jacek jedziesz?

626

Odp: ZAGROŻENIA

Zastanawiam się, jak jakiś ogarnięty kolega pojedzie to ja też. Z obcymi trochę się boje. Bo nie wiem co odwalą a do sądu mi nie po drodze

Rolnik z powołania:-)

627

Odp: ZAGROŻENIA

Ja chyba pojadę. NIe jestem do końca za formą blokowania dróg, ale wkurw mnie bierze już całkiem na ten brak stabilności.

628

Odp: ZAGROŻENIA

Tylko Ty na inne przejście, tak że się nie spotkamy

Rolnik z powołania:-)

629

Odp: ZAGROŻENIA

Każdy ma swoje zdanie. Moje jest takie że to złe miejsca na protest, nie godne i nie honorowe.

630

Odp: ZAGROŻENIA

Andrzeju zawsze z ciekawością czytam co piszesz i nieraz trafnie mówieś. Jakie masz alternatywy? Sam zostałem z ziarnem i nie ma widoku na poprawę ceny. JUż nie mówię o tym , że skupy są zasypane. Niektórzy wprost mówią że lepiej żeby nic nie przywozić w przypadku jak już jest trochę zboża.

631

Odp: ZAGROŻENIA

Też mam jeszcze 120 t zboża i 11 t rzepaku. Biedy to chyba mi nie czyni. Decydując się na ten zawód, uważałem że da się godnie żyć pracując na roli. Krezusem zaś z pracy fizycznej trudno zostać, tęgo też miałem świadomość. Radzenie sobie w trudnych warunkach i sytuacjach to chyba chleb powszedni rolnika.

632

Odp: ZAGROŻENIA

Pamiętać trzeba że protestując przeciwko ukraińskiemu zbożu wlaczymy też o zwykłego zjadacza chleba żeby ten chleb był z dobrej mąki a nie z ukraińskiego syfu pryskanego świństwem

Rolnik z powołania:-)

633

Odp: ZAGROŻENIA

To wszystko rozumiem, tylko ostatnio z ryzyka zawodowego przeszło do niezdrowej patologi.

634

Odp: ZAGROŻENIA

Sytuacja jest daleka od normalnej (zdrowej). Musimy ją przetrwać. Dawać sygnały swojego niezadowolenia w pewnych kwestiach. Ale ten protest w tych miejscach budzi we mnie niesmak.

635

Odp: ZAGROŻENIA

Tak budzi niesmak ale  patrząc  po tym że ja dolnoślaskie ... drugi koniec polski i gość podjeżdża i się pyta czy nie chce kuku suchej  całego auta po 800  jutro  przyjedzie i kipruje bez żadnych dokumentów itp ...  to cie szlak  trafia  bo skoro on na tym zarobi i przewiezie z 1000 km  to po ile to kupił ??   Prawda jest taka że  tą naszą pomocą   dostaniemy takim rykoszetem że  się z rozumem nie połapiemy ...    na tą chwilę jest  już Duży problem ..  protest na drodze nie jest dobry ale znów  jak juz ma być to  żeby był skuteczny ...

nie czekać na Policję tylko sami po nich zadzwonić  i od razu sanepid  czy tam wioś   zatrzymywać cięzarówki  jeśli ze zborzem to prześwietlić  skąd gdzie   i co wiezie ... dane firm  któe zleciły  do internetu  nagłośnić ...  coś na zasadzie  LEPPERA .. Wtedy pomogło  to i wydaje mi się że teraz też by pomogło ... Dylko musiało by być ludzi  dużo zgranych  a tu w tym kraju problem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

636

Odp: ZAGROŻENIA

Drugi koniec Polski a co mówić u mnie... Skupy wstrzymane niektóre i jak się pytasz to sami nie wiedzą kiedy ruszą. Brak ciągłości niektóre firmy mają i nawet nawóz ze stratą niektóre musiały sprzedawać, żeby mieć trochę gotówki.

637

Odp: ZAGROŻENIA

Grzegorz my jedziemy na jednym wózku...

Rolnik z powołania:-)

638 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2023-01-29 18:22:38)

Odp: ZAGROŻENIA

Polska północna.
Pszenica idze po 1210 netto z podwórka.
Gryki nikt nie chce choć mam pełny samochód.
W naszym rejonie latami ruch w obrocie pszenica był powiązany z portami.....
Porty długo żyły węglem i skutki tego widać cały czas

Protest na granicy nie jest najgorszym rozwiązaniem.
Ukraińcy przed wojna i w jej trakcie też utrudniali funkcjonowanie tych miejsc dla swoich korzyści.
Wybaczcie będę Was wspierał tylko duchowo.....

639

Odp: ZAGROŻENIA

Niesmak to bardzo nie odpowiednie słowo bardziej odpowiednie niestety jest niecenzuralne. Zboża do sprzedania nie mam sprzedałem w żniwa żałuje że posiałem żyto na słabej glebie miałem przecieki odnośnie cen w żniwa i powiem wam chłopaki że to będzie rozpacz a miało być tak pięknie obiecywał minister .

640

Odp: ZAGROŻENIA

Szukajmy pozytywów może nie będzie takiej walki o ziemię

Rolnik z powołania:-)