421

Odp: Owies

Nie wypali, raczej wywali jeżeli będzie dogodny rok.

422

Odp: Owies

trzeba będzie skrócić, bo polegnie

423

Odp: Owies

Kiedys przesiałem rzepak i to dosyć późno poszło ok 500kg saletry i owies tylko poległ. SYpał całkiem dobrze tylko z racji że późno siany był dosć lekki.

424

Odp: Owies

Będzie  .najwyżej się trochę położy..

Leszek   dla kolegów'

425

Odp: Owies

Cisza na forum jak makiem zasiał,owies siany 2 tygodnie temu przedwczoraj wylazł ,u nas nie pada na polach sucho bydzie bida w tym roku.

426

Odp: Owies

Wczoraj skończyłem siać owies, miejscami jeszcze ciągnik się grzebał...

427

Odp: Owies

Ja jutro kończę zasiewy gorczycy zostało 5ha za mną już 25.... Jeszcze gdzie nie gdzie bez przedniego napędu nie idzie....
Robota idzie graty dają radę.  W tym tygodniu ma coś popadać
Owies miałem siać ale odpuściłem bo ten mój co kupiłem do palenia nie miał siły kiełkowania a sporo ludzi wróciło do owsa więc po żniwach  bez problemu kupię.

428

Odp: Owies

Krzysiek napisał/a:

Ja jutro kończę zasiewy gorczycy zostało 5ha za mną już 25.... Jeszcze gdzie nie gdzie bez przedniego napędu nie idzie....
Robota idzie graty dają radę.  W tym tygodniu ma coś popadać
Owies miałem siać ale odpuściłem bo ten mój co kupiłem do palenia nie miał siły kiełkowania a sporo ludzi wróciło do owsa więc po żniwach  bez problemu kupię.

Krzysiek paliłeś w piecu na ekogroszek czy w pelletowcu,ja kupiłem peletowca i będę robił próby spalania

429

Odp: Owies

Krzysiek napisał/a:

Ja jutro kończę zasiewy gorczycy zostało 5ha za mną już 25.... Jeszcze gdzie nie gdzie bez przedniego napędu nie idzie....
Robota idzie graty dają radę.  W tym tygodniu ma coś popadać
Owies miałem siać ale odpuściłem bo ten mój co kupiłem do palenia nie miał siły kiełkowania a sporo ludzi wróciło do owsa więc po żniwach  bez problemu kupię.

Mam wolne 2 ha i worek nasion gorczycy. Napisz jak to Robisz u siebie to chętnie skorzystam ze sprawdzonego rozwiązania. Tylko w odpowiednim wątku.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

430 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2024-04-03 07:35:40)

Odp: Owies

Coś nie trafiłem z tą gorczyca w wątek.
Palę w zwykłym smieciuchu z dostawionym podajnikiem.
Towar leci przez górne drzwiczki. Ślimak beczka sterownik. Fakt nie palę czystym owsem. Łatwiej palić mieszanka owsa i zrabki sosnowej 50/50 objętościowo.
By owies nie uciekał przez ruszyła pomiędzy włożyłem pręty zbrojeniowe z dwiema obrączkami na każdym by zawsze była jakaś szczelina.