21

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

z rozdzielaczem się nie pieklij  zobacz na tą rurkę ... prędziej mi się to wydaje

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

22

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

rurka jest cała, pompa daje ciśnienie 165, przy rozdzielaczu jest taki rurkowy zawór na klucz 24 długi na jakie 15cm i on ma sklepaną końcówkę tzn ten dziubek który wchodzi w gniazdo.
Od czego jest ten zawór? ten zawór jest wkręcony w rozdzielacz i długością skierowany jest w dół.
czy możliwe jest że to jego wina? nowy kosztuje 170. chciałbym aby to było tylko to.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

23

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

nie wiem od czego te zawory ale powinny być 2 sztuki ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

A co zrobić na oberwane gwinty w dziurach w bloku tylnego mostu do którego się przykręca plecak? Wczoraj znowu dokręcałem śruby ale 2 juz nie trzymaja wcale a 2 kolejne na słowo honoru. Rozwiercać czy wstawiac jakie stulejki itp?

25

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

są takie sprytne sprężynki które nawijasz na gwint i wkręcasz w otwór.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

Gdzie coś takiego dostać i jak to dokładnie wygląda?

27

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

HELICOIL® plus
sprawć to we wirtcie tezcos takiego widziałem

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

Zrobiłem "standardowo". Śruby 12 rozwiercone i wstawione 14. Znajomy tokarz stwierdził, że niby na przenoszenie dużych sił te tulejki są nie bardzo.

29

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

Panowie mam zagwozdkę. Chcę przed sezonem wyczyścić filtry oleju w osiemdziesiątce, to takie dwie szklanki z lewej strony na obudowie skrzyni. Muszę spuszczać olej do tej operacji czy da radę bez? Ostatnio czyściłem jak kupiłem ten traktor parę lat temu i wymieniałem olej w skrzyni. Nie uśmiecha mi się spuszczać tyle oleju

30 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2024-02-08 15:02:02)

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

Na podwójnym filtrze rzadko spotykane jest. Podejrzewam że jednak będziesz musiał część spuścić. Ja miałem ten pojedynczy filtr to nie trzeba  było spuszczać. Można było odkręcić korek w aluminiowej obudowie to tylko 0,5 litra wyplywało. Ale ta obudowa to wygląda tak jakby ktoś specjalnie uniósł filtr wyżej. Z magistrali olejowej (czyli ten korek za filtrem ale już w żeliwnym odlewie) spuści się tylko lekko ponad połowę oleju ze skrzyni a nawet mniej jak dupa (zwłaszcza lewa strona) będzie wysoko bo zaciąga z tylnego mostu.