201

Odp: turbo doladowanie

ale ty je podłączyłeś z zaworu filtra

202

Odp: turbo doladowanie

czesio303 napisał/a:

ale ty je podłączyłeś z zaworu filtra

Na zawór filtra jest podłączony rura odpadówa z turbiny.

Smarowanie turbiny jest podłączony za pomocą węża z przodu silnika,  gdzie był czujnik ciśnienia dla oleju silnikowego.

Mam nadzieję, że napisał to dobrze,google często mówi bzdury.:hmmm: :stu:

203

Odp: turbo doladowanie

http://www.youtube.com/watch?v=6Hw3Mon5 … p;index=52

http://www.youtube.com/watch?v=T8qK8XWAnE8

204

Odp: turbo doladowanie

to nie jest ifa tylko leyland z kombajnu bizon, to tak jak jajecznica bez boczku tylko z rybą też da się zjeść ale to nie to wink

poulm ten 303 jest Twój? wspaniały.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

205

Odp: turbo doladowanie

Wiem, że to Leyland. Lubię, jak jest zamontowany.

Niestety, ZT303 nie jest mój. Znam go, to moja inspiracja.

206

Odp: turbo doladowanie

poulm uturbiłeś ( zamontowałeś turbo)  IFA a zachwycasz się leylandem podziwiam twoje dzieło ale nie pisz że leyland ci się śni po nocach....

207 Ostatnio edytowany przez Pietia (2010-09-15 08:33:02)

Odp: turbo doladowanie

Panowie czy to nie jest traktor naszego kolegi Jurka4 co kiedys była bardzo ozywiona dyskusja na temat leylandem i wyższości jego na ifa pamiętacie ta dyskusje

208

Odp: turbo doladowanie

Krzysiek napisał/a:

poulm uturbiłeś ( zamontowałeś turbo)  IFA a zachwycasz się leylandem podziwiam twoje dzieło ale nie pisz że leyland ci się śni po nocach....

Przepraszam, I napisał to źle. Chciałem powiedzieć, że ten silnik Leyland dla mnie bardzo ciekawe. Dla nas, te silniki wcale nie są używane. Nie uruchomić tutaj lub kombajny Bizon.

Silniki Ifa są dobre, nie mam nic przeciwko nim.
Jestem zainteresowany sześciocylindrowe silniki w ZT323 i ZT423.

209

Odp: turbo doladowanie

w ZT403 a ZT423

210

Odp: turbo doladowanie

http://www.youtube.com/watch?v=DGoGLbuux9Y
to chyba chyba ma turbo
I na pewno ma kierowce bez wyobraźni

211

Odp: turbo doladowanie

dzisiaj uturbiłem swego w poniedziałek podłącze smarowanie turbiny tylko zastanawiam się czy mogę to zrobić z magistrali olejowej i podłączyć rury z turbiny na kolektor i z filtra na kolektor i rozwiązać sprawę tłumika albo zwykła rura do góry

212

Odp: turbo doladowanie

smarowanie musisz zrobić z magistrali olejowej (raczej oddzielnego systemu smarowania z własną pompą, chłodniczką i zbiornikiem nie będziesz tworzyć), natomiast nie rób tego z tej magistrali która smaruje sprężarkę i pompę wtryskową (tam jest dawkowane pulsacyjnie w małych ilościach co obrót wału) bo zniszczysz turbosprężarkę po 10mth. Polecam ten otwór magistrali z przodu silnika mniej więcej pod alternatorem. Jest tam taki korek i jest to wyjście z głównej magistrali. Ja po radach ojca PiotraK zamontowałem w tym otworze oddzielny czujnik ciśnienia od C-330 na wszelki wypadek wink

213

Odp: turbo doladowanie

jej widzę ze po tej zimie może drastycznie wzrosnąć ilość forszajów z turbem
Ja też się zastanawiam nad u turbieniem mojej, a właściwie dziadkowej 300 stoi i niszczeje  odpaliłem ją z tydzień temu od tak odpalił nie gorzej od 323  generalnie wymaga włożenia trochę pracy i pieniędzy by wyglądał przyzwoicie i no i jak go zrobię to do lansu a nie pracy w polu ( no może sporadycznie)

214

Odp: turbo doladowanie

tez myślałem o tym przednim otworze, tylko gorzej z powrotem oleju chyba ze dam powrót tam gdzie pompa wtryskowa ma powrót ponieważ moja nie ma centralnego smarowania.

215

Odp: turbo doladowanie

Węgrzy z filmiku wyżej wstawionego przez Krzyśka, tak to rozwiązali
http://www.fotoload.pl/123aa9/6020edab6ad38a0157e8ed0d138c4f298306_min.jpg

Jeszcze nie zapomnij przerobić zasilania powietrzem kompresora, bo turbina nie musi mu pomagać.

216

Odp: turbo doladowanie

dario skąd wziąłeś to foto węgierskiego pomysłu?

217

Odp: turbo doladowanie

jak te turbo takie modne się zrobiło to o ile KM przybyło ,ja poczekam na efekt kumpla ma wkładać szóstkę andrychowską od autosana ja mam chęć na szóstkę ale IFY tą powietrzną ale ciężko odszukać taką

218 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-10-03 19:26:10)

Odp: turbo doladowanie

Kiedyś znalazłem wątek na forum węgierskim o uturbianiu IFY, ale teraz mam kłopot ze znalezieniem go. Strona to www.tvn.hu ale dalej ciężko znaleźć.
Coś jest pokopane ale tutaj to jest tylko musisz cały wątek przeglądnąć http://trucktrialfans.atw.hu/phpBB3/vie … ;start=500

219

Odp: turbo doladowanie

scoda19 napisał/a:

jak te turbo takie modne się zrobiło to o ile KM przybyło ,ja poczekam na efekt kumpla ma wkładać szóstkę andrychowską od autosana ja mam chęć na szóstkę ale IFY tą powietrzną ale ciężko odszukać taką

ja też gdybym miał coś zmieniać to na taka

220

Odp: turbo doladowanie

Scorpion to szukam teraz razy dwa