421

Odp: turbo doladowanie

Pewnie odpowiednie turbo jest od belarusa 2022.4  i wyżej smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

422

Odp: turbo doladowanie

ja miałem z autosana niby ta sama pojemność a słabo dawała max 0,4 bara, a z liaza dawała 1 bar silnik był bardzo żwawy i miał moc

423

Odp: turbo doladowanie

miał moc ?? a juz nie ma ??

GG 16238418

424

Odp: turbo doladowanie

silnik poszedł, założyłem drugi w sezonie rzepakowym  i jeszcze nie przezbroiłem

425

Odp: turbo doladowanie

jak poszedł? nóg dostał?

426

Odp: turbo doladowanie

normalnie kaput  ,zdechł , wyzioną ducha, bekną rzodkiewki ,

a tak na poważnie co mu się stało ??  pokazał kolano ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

427 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-12-30 23:34:11)

Odp: turbo doladowanie

A turbo  od  dużego zetka 16145 np. ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

428

Odp: turbo doladowanie

Sebastian nie sraj się tak z tym turbem czesiowi własnie silnik zrobił tabum. poczekajmy az odpisze co się stało. on chyba pierwszy założył turbo......

429

Odp: turbo doladowanie

przyczyna nie turbo tylko zaciął się termostat, brat jechał nie patrzył na zegar i tak go zagrzał ze silnik zahamował a spaliny poszły z pod misy olejowej. Jak ostygł chodził ok ale po rozgrzaniu zaczął stukać wiec poszedł na złom. kupiłem silnik za 1900 zł był on zapasowym do kombajnu, musiałem tylko zmienić osprzęt i misę bo był z ciężarówki po kapitalce. Jak zmieniałem misę patrzyłem na wał jak lustro nominał, obrobiłem całą jesień ani grama oleju ostatnio go odpalałem przy takiej temp 2-3 stopnie bez grzania na 2 obroty i chodzi w orce trzyma ciśnienie na wale 5

430

Odp: turbo doladowanie

Jak miałem 303 to się termostat zapowietrzał po zmianie wody i dosyć długo się odpowietrzał.

431

Odp: turbo doladowanie

ale numer, działaj Czesiu z pewnością zrobisz go na zegarek.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

432

Odp: turbo doladowanie

Ja mam v ZT303 termostat od Zetor 7211 i jest OK i z turbem.

433

Odp: turbo doladowanie

Ja nie mam termostatu bo nie było  jak go przyprowadziłem  i po kłopocie nie ma się  co zaciąć smile No ale muszę jakiś założyć bo temperatury nie ma odpowiedniej albo zegar szwankuję :hmmm:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

434

Odp: turbo doladowanie

uf dobrze że przyczyną nie było turbo!!!  można dalej się nim podniecać..... ;-)

435

Odp: turbo doladowanie

Krzysiek po  prostu lubię ten  dźwięk smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

436

Odp: turbo doladowanie

a powiedzcie mi  ile powietrza potrzeba doładować turbiną  do silnika  żeby zyskać na maco jaki był by to zakres ładowania

GG 16238418

437

Odp: turbo doladowanie

na przykład Ifa 4VD (6,5l):

przy 2000obr/min potrzebuje (2000/2)*6,5=6500  litrów powietrza, 1000 litrów jest około 1kg,to jest okolo 6,5kg/min,to jest okolo 0,1kg/s.

przy ladowani jest potrzebne wiecej litrów powietrza, okolo 1,2 - 2 razy, w zależności od obciążenia silnika

Tak dla silnik Ifa 4VD jest potrzeba okolo 1-2kg/s  powietrza.

To sa tylko orientacyjne wyliczenie

438

Odp: turbo doladowanie

Błąd, naprawiam:

Tak dla silnik Ifa 4VD jest potrzeba okolo 0,1-0,2kg/s  powietrza przy turbo-doladowani przy pełnym obciążeniu silnika.

439 Ostatnio edytowany przez Kamil2610 (2012-01-02 21:29:16)

Odp: turbo doladowanie

czyli ile to będzie w barach

GG 16238418

440

Odp: turbo doladowanie

Kamil2610 napisał/a:

czyli ile to będzie w barach

Jak dobrze pamiętam to turbina daje coś ok 1bar ciśnienia, przecież w turbodoładowaniu nie chodzi o ciśnienie tego powietrza tylko o jego ilośc w cylindrze.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl