521

Odp: turbo doladowanie

Intercoller,hm,ten jeszcze nikt nie zamontowal do Forsza.
Jeden mam z Liaza, spróbuje go dla 6VD:cool: i bedzie zabawa :smiley:

522

Odp: turbo doladowanie

Regulatory przy pompach w silnikach niedoładowanych mają korekcję dodatnią dawkowania paliwa, a przy silnikach doładowanych mają korekcję ujemną. Zakładając turbo, należałoby też i o to zadbać...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

523 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-01-27 21:36:19)

Odp: turbo doladowanie

Polum wyluzuj z tym intercoolerem. Nie podniecaj sie za bardzo. Pamiętaj po co jest komora M w tym silniku, by ładnie paliwo odparowało z tłoka. Schładzając powietrze utrudnisz sprawę.
po co się przepracowywać .....
Piotrze chcesz powiedzieć ze silnik z turbo ma ubogą mieszankę?! tzn że silnik o mocy 125 KM bez doładowania przy mocy Max spali więcej paliwa niż doładowany. Szanowałem Twoje teorie
pt. po co turbo jak można podkręcić na pompie, ale to nie ma sensu ( przyjmując że lekkie doładowanie  nie szkodzi naszemu silniczkowi)
Po obejrzeniu ty filmików chyba nie zasnę. wiosną tubo musi być! LPG też! Ropa za droga!

:hmmm: 120KM z pompy + 10 z turbo + 20 z LPG = 150 przy tym samymych nakładach na paliwo co 120kM :dance: nie możliwe  :stu:

524

Odp: turbo doladowanie

Piotr chyba robił pompę wtryskową z przyśpieszaczem zapłonu dla Czesia i ten przyśpieszacz miał chyba być dobry do Turba z tego co pamiętam ????

GG 16238418

525

Odp: turbo doladowanie

przyspieszacz to chyba inna bajka. ten z filmu ma załozony...

526

Odp: turbo doladowanie

to PiotrK:

Wiem o co chodzi,juz nad tym rozmyslalem.

Taki regulator ma Z10145, Daje dawki dla ciśnienie powietrze  w ssanie i silnik nie dymi w niskich obrotach:


http://www.renovarychlik.cz/files/sortiment/vst.%C4%8Derpadlo%20006.jpg

527 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2012-01-28 03:02:16)

Odp: turbo doladowanie

Właśnie o to chodzi. A może poulm, można przystosować tą pompę do silnika 4VD IFY?

Krzysiek napisał/a:

..
Piotrze chcesz powiedzieć ze silnik z turbo ma ubogą mieszankę?! tzn że silnik o mocy 125 KM bez doładowania przy mocy Max spali więcej paliwa niż doładowany. Szanowałem Twoje teorie
pt. po co turbo jak można podkręcić na pompie, ale to nie ma sensu ( przyjmując że lekkie doładowanie  nie szkodzi naszemu silniczkowi)...

Krzysiek, to wcale nie chodzi o zubożenie mieszanki, tylko o odpowiednie jej korygowanie w zależności od ciśnienia doładowania silnika. W silnikach doładowanych wielkość dawkowania paliwa przy pełnym obciążeniu musi być dopasowana do zmieniającego się napełnienia powietrzem cylindrów, zależnego od ciśnienia doładowania. W dolnym zakresie prędkości obrotowych napełnienie jest mniejsze i silnik musi otrzymać odpowiednio mniejszą dawkę paliwa, bo inaczej zacznie mocno kopcić. Do takiego właśnie zmniejszenia tej dawki służy np. pneumatyczny kolektor ujemny, zwany również ciśnieniowym ogranicznikiem dymienia - np. ten, który pokazał poulm. Przy jego pomocy zmniejsza się odpowiednio dawka paliwa podczas spadku ciśnienia doładowania przy np. malejącej prędkości obrotowej silnika.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

528 Ostatnio edytowany przez biały91 (2012-01-28 00:05:46)

Odp: turbo doladowanie

Czyli coś jak nastawnik indukcyjny i pare elektrozaworków w nowszych pompach?
Tak se siedze i mysle...javascript:insert_text(':hmmm:',%20'');
Samo turbo w starszych silnikach to troche taki środek do odzyskania kompresji czy mocy-jak kto woli .Czyż nie tak??
w zasadzie Ciągnik czy osobówke należało by zmierzyć czy silnik trzyma seryjną moc a  potem ingerować w silnik zmieniać ulepszać hamować pojazd i porównywać wykresiki po każdej z modyfikacji .hmm?

529

Odp: turbo doladowanie

Piotrze w fastraku ma na obrotomierzu kropkę przy 1200obr. i do puki  silnik pod obciążeniem nie osiągnie tych obr. to trochę dymi i wolno się zbiera ale jak już minie te 1200obr to dymienie znika całkowicie i bardzo szubko nabiera obr. więc to chyba też związane tak jak mówisz z doładowaniem .

530

Odp: turbo doladowanie

Czesc chlopaki  na YOU tube mam loging robertmachaj  a na forum    ,rm,    tak mi do dupy wyszlo, te filmiki z zielonym forszajem turbo i orka bez turba  są moje .
Mam forszaja 5 lat i czytam o fortschricie od przynajmiej 6 lat ,
Przyklad turbo to taki jak miedzy mulem a koniem  który jak dostanie batem to sie rwie do roboty  a  mula  żebys ile lal  to i tak padnie ,jak macie pytania  piszcie czekam   , widze ciekawy temat    gaz    już dawno o tym myslałem    trzeba prubowac  !!!!!!!!  z turbem też  dlugo czekalem  az zamontowalem i rewelacja   z gazem też tak bedzie . Na razie      {pamietajcie o moich loginach   ,rm na forum  ,  YouTube  robertmachaj }

531

Odp: turbo doladowanie

Robert Powiedz mi Ile to Cię wszystko wyniosło  ile kosztował zegar do mierzenia doładowania i ile ładuje turbo na pusto i pod obciążeniem ???

GG 16238418

532

Odp: turbo doladowanie

z czego masz ta turbinę?

533

Odp: turbo doladowanie

Trochę pomyślałem i może też założę turbo ale żeby przy pompie nic nie kombinować to na wyższych obrotach dołożyć mu gazu(propan-butan) albo HHO .Teraz powiedzcie jaka turbinka i od czego najtaniej będzie pasować???

534 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-01-29 12:12:21)

Odp: turbo doladowanie

Dobra uwaga! Robert pisz po Polsku mamy jednego forumowicza który jest z Czech i korzysta googletranslator który nie tłumaczy błędów..... A gość też ma turbo.....

A co do sprężarki. to chyba ją można podpiąć przed turbiną a gaz dać na turbinę.

No i robi sie bałagan w wątku o turbo ........  :hmmm:

535

Odp: turbo doladowanie

panowie co na temat gazu to  wymiatam .. chcecie o gazie to piszczie w wątku o gazie ...   Powodzenia  reszte śmieci

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

536

Odp: turbo doladowanie

Moim zdaniem Turbo trzeba dobrać od Silnika o tej samej poje3mności lub podobnej i o tym samym zakresie obrotów . Rozmawiałem o założeniu turbo  ze znajomym to powiedział mi ze turbo od Lejlanda może lepiej doładowywać (prawdopodobnie turbo do SW400 jest takie samo jak do SW680 ) niż turbo od zetora 16 .

GG 16238418

537

Odp: turbo doladowanie

za błędy przepraszam ,   turbo jest  od 16 nastki ,kupiłem ją używaną  za 400 zł kawał rury  na komin fi 70 mm ścianka 1,5mm za 40 zł a inne rurki to na złomie kolektor zostawiłem oryginalny  bo chciałem schować turbine  ,turbo od 16 stki można kupić  nowe za około 1200 zl .
jeśli chodzi o ładowanie powietrza to w czasie lekkiego obciążenia daje 0,3 atm- a wiekszego daje 0,4-0,5 to już max więcej nie daje , ale jest różnica ,żeby pompowało więcej trzeba inną turbinę

538

Odp: turbo doladowanie

a z czego trzeba by było zaadaptować większą turbinę tzn zeby mocniej pompowała ??
??

GG 16238418

539

Odp: turbo doladowanie

mam znajomego który miał od lejlanda i dawała za mało czyli biła mniej powietrza
mi też sie wydawało że od 16 będzie dobra { ale trzeba wżąć pod uwagę jedną rzecz ,miedzy silnikiem 4 a 6 garów  , bo pojemnosć  16 a ify jest taka sama sprawdzie sobie}  .

540

Odp: turbo doladowanie

trzeba będzie z innego silnika daf lub man zobaczymy wkrótce jak to będzie