541

Odp: turbo doladowanie

a może trzeba zrobić  inną przejściówkę z kolektora do turbiny zeby przy turbinie się schodziła i wtedy było by większe ciśnienie wydmuchiwanych spalin do turbiny i takim czymś turbo by może mocniej ładowało

GG 16238418

542

Odp: turbo doladowanie

bede prubowal przes firme która zajmuje się dopasowywaniem turbiny do silnika ,a co z tego wyjdzie to dam znać,ale wydaje mi się że można by gdzieś tak od 8 litrów silnika jakaś cięrzarówka

543

Odp: turbo doladowanie

zgadzam się z tobą tak będę chciał zrobić nowy kolektor do tej turbiny co narazie mam , bo wtym kolektorze jest zbyt duża dziura

544

Odp: turbo doladowanie

bede dopero wieczorem narazie

545

Odp: turbo doladowanie

no właśnie i to może być powodem małego doładowywania silnika  ponieważ spaliny mają za małą prędkość przy wlocie do turbiny

GG 16238418

546

Odp: turbo doladowanie

na turbinie zetora nic więcej nie wyciśnie się, ona już pracuje na max. wydatku

547

Odp: turbo doladowanie

To ile bar  powinno doładowywać Turbo ???

GG 16238418

548

Odp: turbo doladowanie

bezpieczne  dla silnika normalnego jest doładowanie 0.7 -0.9 bara    dla bardziej   hardcorowych ludzi powiem że  i wytrzymują 1.2 bara  ale znacznie krócej ...   dodam że chodzi mi o silniki  wogóle nie przezbrojone   (wzmocnione)   do  wyższego doładowania jest zalecane   natrysk oleju na denko tłoka od spodu ...   

ostatnio gadałem z kolesiem specjalizującym się  w silnikach diesla  z firmy  volva  i mówi że bez obaw i bez żadnych  specjalnych cudów  silniki   doładowanie żedu  0.7 bara wytrzymują   i mnie zapewnił że jeżeli silnik  chodzi i nie  wydaje dziwnych odgłosów to turob przezyje i to długo .. chodź  jeżeli wstawimy turbinę do trupa to wiadomo nie pomoże woda z wisły jak on  obwisły ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

549 Ostatnio edytowany przez Kamil2610 (2012-01-29 22:46:05)

Odp: turbo doladowanie

czyli trzeba coś zrobić żeby zwiększyć doładowanie turbiny z zetora jedyny sposób to chyba tylko jakoś zwiększyć prędkość wylotową spalin i wtedy zwiększyło by się ciśnienie żeby minimum było 0.4/0.5 bara a max 0.8./0.9 bara tak jak pisze wojtas jeżeli źle rozumuję to mnie poprawcie

GG 16238418

550

Odp: turbo doladowanie

rm przy pompie coś robiłeś czy zostawiłeś oryginalne ustawienia?

Rolnik z powołania:-)

551

Odp: turbo doladowanie

Z tego co pisał na youtube miał ją u PiotraK. Czyli chyba standard  gdzieś pomiędzy 100 a 125KM

552

Odp: turbo doladowanie

Panowie a jak by się sprawował kompresor taki jak mają mercedesy zamiast turbiny .

553

Odp: turbo doladowanie

tzn jaki kompresor ???

GG 16238418

554

Odp: turbo doladowanie

Robert założył przyspieszacz z ciężarówki i przyblokował jedno wejście na turbinę tak aby spaliny wchodziły przez jedną komorę do turbiny.

555

Odp: turbo doladowanie

a co ma przyśpieszać do przyblokowania ????

GG 16238418

556

Odp: turbo doladowanie

Tu jest  porównanie  kompresora  do turbo
http://www.technikajazdy.info/quiz-moto … kompresor/

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

557

Odp: turbo doladowanie

koseś myślałem własnie o sprężarce ... ale kurde one są drogie w poruwnaniu do turbin ...   chodź kompresor był by łatwiejszy i szybszy do zamontowania

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

558

Odp: turbo doladowanie

Ale podnosi moc od niskich obrotów i na szrotach można zawsze coś znaleźć .

559 Ostatnio edytowany przez Kamil2610 (2012-01-30 21:18:38)

Odp: turbo doladowanie

Koseś Ty jesteś dobrym fachowcem i różne rzeczy robiłeś już w swoim życiu powiedz czym można zwiększyć obroty turbiny ???

GG 16238418

560

Odp: turbo doladowanie

Wszystko się da tylko po co? turbiny pracują od 100tyś obr. do nawet 300tyś obr .ale to nie znaczy więcej powietrza wtłoczy do cylindra .Aby turbina się szybciej kręciła to trzeba zwiększyć prędkość a zarazem ciśnienie spalin po przez odpowiednio wyprofilowany kolektor wydechowy ale wtedy turbina będzie bardziej dusiła silnik i cały myk polega na dobraniu takiej turbiny aby duszenie silnika było opłacalne do maksymalnego przyrostu mocy .Jeśli zwiększymy moc i obroty turbiny po stronie spalin to jeszcze trzeba pamiętać żeby umożliwić drugiej stronie turbiny zassać odpowiednią ilość powietrza ,czyli odpowiednie rury zasilające i filtr o możliwie małym oporze i dużej wydajności .