321

Odp: Prasy rolujące

myślałem o tym ale wiadomo jak to jest  .. a u nas nikt praktycnzie nie robi usług bo u siebie ma kupa roboty

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

322

Odp: Prasy rolujące

Wojtas  pisałem CI wczesniej   ze z tych pras  na fotach  to jak dla mnie  NEW-HOLLAND  i myśle że dla ciebie chyba tez przypasuje  na ten areal co masz i jesze  innym uslugę zrobisz

323

Odp: Prasy rolujące

helmut kup se nową prasę za 120 tysi ustaw na komoże220 atmosfer na docisku i sprubu wyrażasz opinie nawet nie prasując jak zribisz w sezonie 4500 kulek to pogadamy ajak kupisz trupa za dyche to abyś sobie tylko zrobił i tej wagi na pewno co ja nie osiągniesz

324

Odp: Prasy rolujące

koseś a te kulki po 600 kg to robi firma obok mnie co ma 15tyś ha wszystkie kostki wielko gabarytowe krone w ubiegłym sezonie stały a robili tylko te bele prasa firma jakaś nieznana 2 sztuki na próbe kupili ale mocy potrzebują ciągały dżony po 200 kucy

325

Odp: Prasy rolujące

Darek 323 napisał/a:

helmut kup se nową prasę za 120 tysi ustaw na komoże220 atmosfer na docisku i sprubu wyrażasz opinie nawet nie prasując jak zribisz w sezonie 4500 kulek to pogadamy ajak kupisz trupa za dyche to abyś sobie tylko zrobił i tej wagi na pewno co ja nie osiągniesz

No tak, prasa za 23 koła nie dorówna twojej za 120 hmm  No i moja starsza o te 15 lat hmm
Ale cóż z tego że Twoja kosztowała i młoda, skoro Jelenie z 95 roku zbijają belki tak, że widły nie wchodzą, a rolka nadal waży tylko 160kg roll

326

Odp: Prasy rolujące

Helmut uzupełnij proszę swój profil żebyśmy wiedzieli coś o sobie smile

327

Odp: Prasy rolujące

helmut 160 to byle trupem zrobisz walcowa 120  jest cięższa ale najpierw kup sobie prase i naucz się prasować i będziesz hwalił się swoimi osiągnięciami jak zuzyjesz z 20 kilometrów siatki albo ze sto sznurka

328

Odp: Prasy rolujące

panowie  ja o  krowie wy o mleku .......
masakra ..   się pytam  bo nie moge znależc żadnych informacji  na ten temat w necie ...   
jest do kupienia sipma z263 za 4 tys ...   miał ktoś z tym stycznośc ? czy nie ?   jest tez ten JD410 za 6.5 tys i nie ma że niżej ..   więc się spokojnie  pytam, czy ta simpa   bez żucania kur***i prasuje czy  nie  ?   bo ja oglądałem i wygląda na prostą bez żadnej elektroniki   na 2 węże hydrauliki ...  jeśli sprasuje mi ze 2 lata po 20 ha to  jak będize szedł ten interes to nawet nie bedzie mi puźniej szkoda jak bym  musiał  oddac ją na złom ..    koleś mówił  że prasował nią po 7 ha łąk co roku i  10 słomy ....  ciągał C360 ....  warte czy  lepiej wybic se młotkiem pomysł  ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

329

Odp: Prasy rolujące

Znam kolesia co robi co roku sianokiszonkę siano i słomę dla 40 krów. Wszystko starą sipmą i MTZem. Byłem u niego jak robił sianokiszonkę, widziałem gotową-bardzo ładna, problem tylko mówił polega na tym, że siano na kiszonkę zwinięte nie może za długo czekać na owinięcie, bo bela się zniekształci i ciężko owijarką owijać. Poza tym szło, sam zamierzam zainwestować na przyszły rok w coś takiego i jakaś owijarkę i robić sianokiszonkę dla zwierzaków.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

330

Odp: Prasy rolujące

gadałem z 2 pracownikami z PGRów i muwili że nawet nawet ..   2 prasami co roku zwijami po 200 ha ...  więc hcyba tragedi nie ma . ?   za te pieniądze

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

331

Odp: Prasy rolujące

Mi parę lat do tyłu prasował taką sipmom to bele ledwo trzydziestka na przyczepę ładowałem.Gościu ma ją do dziś i prasuję niom wszystko co się da .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

332

Odp: Prasy rolujące

Ona ma docisk sprężynowy, a szczerze mówiąc to gdzie się nie pytałem to odradzali mi kupno... mówili: jeśli sianokiszonka to tylko docisk hydrauliczny; ale sam nie wiem jak by się to udawało

333

Odp: Prasy rolujące

Wojtas jak nie  kupisz to się nie przekonasz , ja  robiłem  walcową  bez zamków nie  bardzo mi ona  przypadła do  gustu .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

334

Odp: Prasy rolujące

Darek 323 napisał/a:

helmut 160 to byle trupem zrobisz walcowa 120  jest cięższa ale najpierw kup sobie prase i naucz się prasować i będziesz hwalił się swoimi osiągnięciami jak zuzyjesz z 20 kilometrów siatki albo ze sto sznurka

Jeśli pasowa John Deer'a to trup, a robi bele jak lalki, które w wymiarze 125x130 ważą ~ 150kG, to ja już Cię nie rozumiem roll
A jeśli byle jaką prasą walcową, pasową czy łańcuchową przebijesz wynik 160 z suchej słomy, to jesteś moim mistrzem lol
Szkoda się unosić, bo na takim poziomie to ta rozmowa nie ma sensu. Bo nawet gdy zrobię milion rolek to ich masa się nie zmieni. No i wpływ umiejętności operatora też nie pomoże, bo jedyne co robię to wciskam sprzęgło i otwieram klapę. No ale przecież praktyka czyni mistrza, może po kilku latach wreszcie nauczę się jak porządnie dognieść rolkę lol

Sebastian: fakt, jeśli nie ma zamków, a rozdzielacz nie jest pierwszej młodości, praca jest uciążliwa, pewnie poprzez ciągle uchylającą się klapę neutral

wojtas: prawda jest taka, że jeśli nie robisz gigantycznej ilości rolek, to każda przyzwoita prasa da radę to pokonać. A rację ma Sebastian: póki nie kupisz, nie przekonasz się.

335

Odp: Prasy rolujące

panowie co wam ta siano kiszonka po głowach  chodzi ??  ja żadnej nie mam zamiaru robic nawet za milion lat ..  jedynie słoma i siano to mi to koła dupy lata  chodzi mi o to żeby to  było  proste a z tego co widziałem to tak jest  i chyba to  wezme .. jak  koleś to przy mnie zaczepi do ciągnika i włączy .. bo kota w worku nie kupuję ...

o panowie pytanie za 1000 punktów big_smile  skąd wiadomo  ze pasy sa wyciągnięte?   albo ze sa do wymiany ?  wiadomo jak poszczepane albo naderwane to  wymiana . ale czy sa jakies wymiary graniczne?:nie_wiem:

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

336

Odp: Prasy rolujące

Czyli wybór padł na Sipmę 263 czy Jelenia 410? Jak zrobisz przegląd u właściciela i wszystko zagra, to trochę oględzin i w pole. Ludzie kupują, włożą trochę wysiłku i pracują. Jestem pewien, że od razu jej na złom nie oddasz - tylko posłuży parę lat, a może i więcej.
Oczywiście nie namawiam do kupna jakiejkolwiek, bo to tylko i wyłącznie Twoja wola.
Pozdrawiam

337

Odp: Prasy rolujące

nie wiem  jeszcze  ale  prawdopodobnie bedzie to sipma ..   musze znac pare zagadnien i  zbijac z ceny ..  jak zejde to  kupuje..  niech się dizeje co chce ..  zwoją forszajową sprzedałem za 4 tys ...  to co mnie to bedzie kosztowało ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

338

Odp: Prasy rolujące

Hlelmut ty mieszkasz w tych Sławęcicach koło Góry tak z ciekawości

339 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-02-07 22:19:45)

Odp: Prasy rolujące

Wojtas Ludzie są da razy szczęśliwi  jak kupują i jak potem mogą to jeszcze sprzedać big_smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

340

Odp: Prasy rolujące

Słuchajcie po co straszycie chłopaka jesli możecie udzielić mu kilku prostych rad odnośnie kupna tak zróbcie on chce tylko zwijać słomę i tylko tyle.  Ja jestem zielony z tego zakresu ale u nas ma jeden ma tylko Sipme zaczynał od tej pasowej do najnowszej to chyb a takie złe to nie jest