281

Odp: Skrzynia Biegów

Dzięki plusik dla ciebie

282

Odp: Skrzynia Biegów

tylko się zastanów czy chcesz tą skrzynie za jakiś czas znowu otwierać bo te CX długo nie pożyją, no chyba że tylko ja mam takie niemiłe doświadczenie z tą firmą...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

283

Odp: Skrzynia Biegów

Każdy przyzwoity sprzedawca zaoferuje Ci kilku dostępnych na rynku producentów, a wyboru dokonuje kupujący. Strony internetowej firmy CX używam po to aby poznać wszystkie szczegóły dotyczące danego łożyska, a wyboru dokonuję po konsultacjach ze znajomym, który od wielu lat trudni się głównie łożyskami i elektrodami.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

284

Odp: Skrzynia Biegów

Aha no jeszcze zobaczę ale gościu z pszenna ma oryginalne ale używane to może się skusze

285

Odp: Skrzynia Biegów

Małe pytanko co blokuje drążek do włączania wałka wom, nad deklem skrzyni biegów? Jest to śruba czy kołek?

286

Odp: Skrzynia Biegów

http://www.fotoload.pl/123aa47/157e585e015bac1374f67ace67c31cf118193_min.jpg

287 Ostatnio edytowany przez korner2 (2012-04-06 09:18:32)

Odp: Skrzynia Biegów

Patrzyłem na to ale z przetłumaczenia tego elementu to wychodzi jakiś "garbowany kołek" czy coś takiego? Jest to element nr. 111

288

Odp: Skrzynia Biegów

Witam .straciłem 4 bieg .parę razy wyskoczył i po biegu jak by pusta dziura po czwórce. reszta biegów ok.jakaś podpowiedz przed rozbieraniem góry skrzyni ?

Leszek   dla kolegów'

289

Odp: Skrzynia Biegów

zdejmij to co jest nad skrzynią tz wybierak. może coś zobaczysz przez dziurę......

290

Odp: Skrzynia Biegów

zdejmij pokrywę  ale wybierak i tak musisz ściągnąć ....  możne się coś ułamało ..  bo sam  4 bieg nie mógł zginąć ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

291

Odp: Skrzynia Biegów

Obstawiam widełki choć wtedy nie było by też 3 a z koleji gdyby została na wybierakach to nie wiem czy wchodziły by inne biegi

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

292

Odp: Skrzynia Biegów

witam szanownych kolegów .no wiem co z tą 4 zębatka bez ząbków i się porobiło? że bez rozciągania to wiem ale pytanko czy może od mostu rozciągać czy z przodu .proszę o podpowiedz.

Leszek   dla kolegów'

293

Odp: Skrzynia Biegów

bez odkręcenia sprzegła czyli rownież wyjęcia silnika nie wyciągniesz górnego wałka

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

294

Odp: Skrzynia Biegów

a dolny wałek ? może jest jakiś sposób? nieśmiało zapytam?

Leszek   dla kolegów'

295

Odp: Skrzynia Biegów

kabina do góry koniecznie? muszę się dostać do dolnego wałka. może wystarczy odjechać tylnym mostem ? czytałem czytałem wszystkie posty  ręce opadają roboty nie mało,pozdrawiam.

Leszek   dla kolegów'

296

Odp: Skrzynia Biegów

o ile dobrze pamiętam to aby wyjąć dolny walek to od mostu też

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

297 Ostatnio edytowany przez artureekk (2012-05-12 08:11:22)

Odp: Skrzynia Biegów

Wszystkie wałki po kolei.

298

Odp: Skrzynia Biegów

proszę o podpowiedz jak sprawnie i szybko wyjechać z skrzynią biegów .może który z kolegów jest świeżo po tej operacji ? pozdrawiam.

Leszek   dla kolegów'

299

Odp: Skrzynia Biegów

no ja rozkręcałem calutki ciągnik łącznie z odkręcaniem ramy. DO dolnego wałka nie dostaniesz się bez odjazdu od mostu. kabinę niestety do góry, silnik precz i przy odrobinie szczęścia wyciągniesz skrzynie razem ze sprzęgłem. Żeby dostać się do dolnego wałka to wsio po kolei: sprzęgło i skrzynia pośrednia precz, pokrywa precz, poodkręcać stopy tzymiące górny wałek. Górny wałek wyciągasz. Odkręcasz atak i z nim też wyjazd. Wyciągasz tryby od napędu WOM (te co idą w jednej lini z dolnym wałkiem), odkręcasz nakrętkę z dolnego wałka i przez klocek drewniany (żeby osi nie spęczyć) wybijasz do tyłu oś dolnego wałka. Jak ją wyciągniesz możesz wyciągać do góry tryby....
Nie jest aż tak strasznie jak by wyglądało, ale troche się nakręcisz.... Powodzonka...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

300

Odp: Skrzynia Biegów

dzięki kolego za pomocne wskazówki .się bardzo mocno zastanawiam nad zmianą ciągnika .młodszy byłem to się roboty nie bałem jak na to popatrzę to dochodzę do wniosku że to nie smoka epoka.pozdrawiam.

Leszek   dla kolegów'