21

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

Amen.

22

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

Dario  trzydziestka to chyba najbardziej udany produkt polskiej technologi  mimo niewielkim  gabarytom swoje potrafi zrobic   fakt nie grzesza komfortem ale zato polskie a co polskie to dobre big_smile   bo gdyby nie trzydziestka to  twój dziadek to jakim ciągnikiem by pracował w polu??  no chyba że by  konie dalej meczył do czasu kiedy zaczna produkowac szecdziesiątki  co według mojego mniemania to  zemsta polskiego  instruktora i obuz koncentracyjny dla polskiego rolnika   przecież te skrzynie i mosty to totalne nieporozumienie  wyje buczy i stuka niewiadomo czemu i poco   wiem bo mam ten ciągnik od nowości ma tylko 1850mtg wiecej czasu stoi w garazu niz robi  swego czasu fakt  moze i cos tam robiła typu zaciągnij przyczepy ze zbożem do skupy i zrób podorywke bo do orki była druga sześcdziesiatka
Most w niej wyje w skrzyni stuka na 3 biegu od nowości  silnik może i  dobry tylko do jakiego czasu(ile Mtg??) tyle moim zdaniem do polskiej mysli technologiczej małych ciągników

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

23

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

C330 niby polska konstrukcja, ale mnie coś za bardzo Zetora przypomina, chyba za blisko stała wink
C360 to przeróbka 40, która jest z Zetora oficjalnie, Ursus tak za bardzo swojego ciągnika to nie zrobił, jak nie Lanz Buldog to Zetor, później antyki z MF i chyba zakończyła się historia tej dziwnej firmy. Na bezrybiu i rak ryba, ale, ale ....

24

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

czy jest jakaś opcja by ta nakrętke nakręcic w inny sposób  bez rozbierania skrzyni ?? tak teoretycznie i praktycznie?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

25

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

Ja to robiłem w swoim C-330M rok temu. Od nowości rozkręciła się ta nakrętka już drugi raz. Tym razem też kupiłem nową, u tokarza zatoczyłem do stożka i zaklepałem ten stożek w miejscu gdzie na wałku jest frez do poskładki zabezpieczającej. Jak na razie działa bez zarzutu.

Ps 1 . W razie potrzeby posiadam oryginalny katalog do C-330M

Ps. 2 Moim zdaniem trzeba skrzynię rozebrać, a ciągnik rozpoławiać. Ja tak robiłem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

26 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-07-06 00:18:03)

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

Ja mam problem z C 330 M wyskakuje 4 bieg  wszystko wygląda dobrze a  jednak cos  nie tak :wow:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

27

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

Wyglądać to sobie może. Wymień tryby od czwórki i po sprawie. Tryby koło stówki plus dzień roboty.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

28

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

jak 4 to i pierwszy ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

29

Odp: Potrzebuje Schemat Skrzyni Biegów Do C330

No był  rozpoławiany bo  skrzynię  zablokowało gdyż rozkręcił się dolny wałek . Przy okazji górne wałki  były wymienione  bo się wyciachały  na łożyskach igiełkowych i jeszcze jakieś tryby ,oraz kulki i sprężynki  w zamkach . 4 nie wyskakiwała  bo te wałki się zapadły i tryb jakoś siedział . Wujaszek dopiero jak  go złożyliśmy wspomniał że kiedyś  wyskakiwał ten  bieg myślałem że go uduszę !!

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "