301

Odp: Żniwa 2012

U nas słome po 160 zł /t z pokosu do fabryki skupuja i na jakis brykiet przerabjają . Ja żniwa skończyłem z tydzień temu, tylko cały czas po ludziach sie jeżdzi. Nowy forszaj od Bendka dobrze sie spisał w żniwa zrobiłem 120 ha i tylko wężyk od paliwa wymieniłem smile

302

Odp: Żniwa 2012

ja skosiłem 15-16 sierpnia i wczoraj dokończyłem taką  byłą łąkę 30 arów plon "dupiasty" odziwo bizon na takich zaroślach nie nawalił oprócz urwanej ośki targańca (koszt 50zł) , nawinęło się tego świństwa na targaniec była noc nie zauważyliśmy i kosiliśmy na hama i to na 30 arach padło i musieliśmy zjechać i zrobić , więcej zakładania na wózek niż koszenia , ale już po kłopocie mamy spokój

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

303

Odp: Żniwa 2012

co Wy z tą słomą - u mnie w gminie to słomy tyle że warszawę by ogrzał i wszyscy tną bo nie ma komu brać. Do mnie przyjeżdżał gość z wielkopolski (ok 200km) i zabierał słomę bo u siebie nie ma szans nawet na źdźbło słomy.

gg 5118068

304

Odp: Żniwa 2012

u nas naprasowali  i nic ...   nikt się nawet nie pyta ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

305

Odp: Żniwa 2012

na temat słomy i jej wywożenia z pola był dobry artykuł, wywiad z Dr Pietrem z UP Wrocław, miałem z nim mikrobiologię. Polecam, w tyg rolniczym się ukazał ten wywiad, będę w domu to zeskanuje i wrzucę dla zainteresowanych. oprócz słomy wypowiada się na temat tych ulepszaczy glebowych ...co do żniw ja swoje skończyłem 16. plony mizerne bo coś kolo 35 ton pszenicy z 10 ha w tym 2.5 ha jarej która sypała mi tyle co mój rzepak..... jęczmień który nie dostał nic prócz RSM`u sypał w granicy 4 ton, w tym roku spróbuje żyto zasiać. a i muszę forszaja pochwalić bo skosił w tym roku 55 ha bez żadnej awarii, w co użytkownicy bizonów nie chcą uwierzyć. spalił przy tym około 650 l ropki i 2 l superolu . zużyłem około 5 l smaru, powymieniałem filtry i alternator i to wsio big_smile

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

306

Odp: Żniwa 2012

Niedobór słomy w Wielkopolsce spowodowany jest nadmierną hodowlą.Początkowo płacono nawet 400 zł/t,teraz zeszli do 200.Ja na 50 ha mam psa a chlewnia na 50 macior i 300 tuczników stoi pusta już 6 lat.

307

Odp: Żniwa 2012

Za rok, może dwa kupie ciężarówkę z naczepą i jeżeli koledzy załatwicie mi siano/słomę za 10-20 zł za bele to się do was przejadę tongue

308

Odp: Żniwa 2012

szło by się dogadać. Załatw naczepę to załatwi się słomę.

gg 5118068

309

Odp: Żniwa 2012

dziś zakończyłem żniwa... Pszenica ozima słabe plonowanie, jara nawet nawet smile

310

Odp: Żniwa 2012

Tez dzisiaj prawie skonczylem.Mialem 23 h pszenicy,plon ok 3,5 4 tony,ale pszenica super jakosciowo.Najbardziej zaszkodzila jej jesienna susza,a zima wcale.Sialem pomiedzy 20 a 25 pazdziernika,a na wiosne wygladala jakbym to robil pod koniec listopada,bo przez miesiac nie wschodzila.
Material siewny super.Nie robilem jeszcze proby,ale jest ciezka,ciemne ziarna,duze klosy.U mnie nie zdazyla sie rozkrzewic.W ubieglym roku sypala 5,5 t,co u mnie jest sukcesem.

Zniwa prawie zakonczone ,bo zostalo 0,5 h i silnik w bizonie zlapalo na pierscieniach,az zgasl.Kombajn codziennie dmuchany,czyszczona chlodnica kompresorem,plewy zabieram z oslon systematycznie,a zlapal duza tempereature i sie przytarl.Fakt,ze upal byl niesamowity i kosilem piekny owies z sieczkarnia.Patrze w tym momencie na zegar temp,a wskaowka na 80 stopni,patrze na silnik,a on sie topi......
Bilans,jak na ten rok nawet ok.Bizon wykosil w sumie ok 60 h.Zostalo jeszcze 40 h gryki,ale do tego czasu uporam sie z silnikiem.Trzeba go wyciagnac i zobaczyc,jak bardzo go zalatwilem.Pierwszy raz taki numer i mam nadzieje ostatni rok z BIZONEM........

Odp: Żniwa 2012

Ja miałem skończyć prasować słome i prasa znowu nawaliła. A co do skupu to u mnie w tym roku każdy złome zbiera bo jest jedna brykieciarnia, budują w okolicy drugą więc tylko czekac jak na piaskach zrobi sie pustynia. Niemcy temat przerabiali i palenie słomy mają już za sobą, Polak musi sam się przekonać. A co do artykułu prof to czytałem i powiem, że w końcu coś naprawdę mądrego na temat słomy i tych wszystkich EM-ów

312

Odp: Żniwa 2012

Ja tez zbieram slome i siano z wszystkich pol.Placa 220 t,jak zawieziesz,160-180 odbieraja zwiniete bele 150 cm i 60 z pokosu.
Gdzie mozna znalezc ten artykul o slomie w necie?

313

Odp: Żniwa 2012

http://www.tygodnik-rolniczy.pl/nr/rosl … wapna.html  ale artykułu całego nie ma , trzeba niestety pozyczyc od sąsiada.... bede w domu to zrobie skan

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

314

Odp: Żniwa 2012

Też mam po żniwach.
Żyta wiadomo...
pszenica jara 4-5 t
ozima ( ta co została) 5-6t
owies 4-5 t
Muszę powiedzieć że jara mnie zaskoczyła bardziej spodziewałem się wyniku 3-4.
Kombajn można powiedzieć się spisał. Urwałem parę żyletek, padł rozrusznik, urwała się linka od gazu. Mimo to jestem bardzo zadowolony z 512. Spalił około 300-350litrów paliwa na 23,5ha.

315

Odp: Żniwa 2012

Błogosławieni Ci co mają klimę w swoich kombajnach . Wczoraj zobaczyłem bramy piekieł od tego upału.

316

Odp: Żniwa 2012

u mnie jeszcze 13 jęczmienia i 12 łubinu. W jęczmieniu ładna kurzawa się robi

E 516 na części
Telefon 695 076 269

317

Odp: Żniwa 2012

Ja dzisiaj zakończyłem żniwa,pszenica ozima mi cała wymarzła a jara sypnęła 6-6,5 t/ha a kurzyło się że kombajnu nie było widać.Awarii w tym sezonie brak,no poza wymianą paska od napędu hederu.

318

Odp: Żniwa 2012

My walczymy jeszcze została  mieszanka łubin i gryka ok 30 hektarów damy radę

319

Odp: Żniwa 2012

maksx napisał/a:

Błogosławieni Ci co mają klimę w swoich kombajnach . Wczoraj zobaczyłem bramy piekieł od tego upału.

w e514 nie jest tak źle w upały ,wystarczy mieć czyste siatki w kabinie dmuchawa na 1 bieg i można wytrzymać

320

Odp: Żniwa 2012

jano323 napisał/a:
maksx napisał/a:

Błogosławieni Ci co mają klimę w swoich kombajnach . Wczoraj zobaczyłem bramy piekieł od tego upału.

w e514 nie jest tak źle w upały ,wystarczy mieć czyste siatki w kabinie dmuchawa na 1 bieg i można wytrzymać

dokładnie...... i nie ma się kataru po kilku wyjściach z kabiny