361

Odp: Żniwa 2012

a jak by ja rozwalic cieniutko na posadzke max 2cm grubo to by nie doschla jeszcze zrobic przewiew

Fortschritt zt 423 a razy 2

362

Odp: Żniwa 2012

też się nad tym zastanawiałem ale jak z 1 ha wysypie 10 ton to duży plac trzeba. Na plandece się nie da wysypać bo wilgoci nie przepuszcza. Mam dużo wylanej posadzki w stodole i w garażu ale nie wiem czy to wystarczy. A jakie odmiany bo czytałem wątek o kukurydzy ale nie dowiedziałem się jaka najlepsza odmiana na ziemie klasy 6,5. Wyczytałem też że może pomoc skoszenie kukurydzy w zimę np. styczeń a co o tym myślicie.

363

Odp: Żniwa 2012

Jak nie masz dzików to może doczeka stycznia.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

364

Odp: Żniwa 2012

prowizoryczna suszarnia, dmuchawa i weże do odwodnien, zimnym powietrzem przedmuchać i da rade,

365

Odp: Żniwa 2012

a ile kosztowała by suszarni na słomę

366

Odp: Żniwa 2012

krzychu napisał/a:

sąsiad parę lat temu też kupił z50 pierwszy rok kosił dobrze (nawet trochę po usługach) w następny roku poszedł silnik później wariator później wszystkie pasy później urwał się targaniec po drodze ze 2 razy się palił w zeszłym roku urwała się pół ośka w tym roku posypała się skrzynia i pod koniec zatarł się silnik... chłop aż osiwiał przez ten kombajn i nie tylko on kilka wiosek dalej gość miał 2 bizony sprzedał i kupił małego claasa mówi że teraz  jest 100 razy zdrowszy wink u nas każdy kto ma bizona na niego narzeka jeszcze nie słyszałem pochlebnej opinii o tym kombajnie... taka prawda niestety...

A u nas każdy kto ma bizona to go sobie chwali, to co że popsuje się prędzej niż zachodni ( ale tu też bym się kłócił, zależy od operatora, jak dba tak ma), ale jak się popsuje to idzie się do pierwszego sklepu na rogu, w żniwa nawet o zmroku, części od ręki masz i za godzinkę dalej w pole, chciałbym widzieć takie tempo i koszt naprawy w zachodnim sprzęcie.

Trzy podstawowe klucze na warsztacie: młotek, majsel, bosh i spawarka.
Sory, cztery))

367

Odp: Żniwa 2012

Właśnie jak by wyglądało siania Kukurydzy na ziarno w Podlaskim ? Nie wiem czy nie byłby za krótki okres wegetacji jej ? Po prostu dla niej było by za krótko.. Myślałem żeby zasiać ok 3-4ha i sprzedać lecz nie wiem czy by się udało ? Jak myslicie panowie by wyszło coś??

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

368

Odp: Żniwa 2012

valenciacf1 napisał/a:
krzychu napisał/a:

sąsiad parę lat temu też kupił z50 pierwszy rok kosił dobrze (nawet trochę po usługach) w następny roku poszedł silnik później wariator później wszystkie pasy później urwał się targaniec po drodze ze 2 razy się palił w zeszłym roku urwała się pół ośka w tym roku posypała się skrzynia i pod koniec zatarł się silnik... chłop aż osiwiał przez ten kombajn i nie tylko on kilka wiosek dalej gość miał 2 bizony sprzedał i kupił małego claasa mówi że teraz  jest 100 razy zdrowszy wink u nas każdy kto ma bizona na niego narzeka jeszcze nie słyszałem pochlebnej opinii o tym kombajnie... taka prawda niestety...

A u nas każdy kto ma bizona to go sobie chwali, to co że popsuje się prędzej niż zachodni ( ale tu też bym się kłócił, zależy od operatora, jak dba tak ma), ale jak się popsuje to idzie się do pierwszego sklepu na rogu, w żniwa nawet o zmroku, części od ręki masz i za godzinkę dalej w pole, chciałbym widzieć takie tempo i koszt naprawy w zachodnim sprzęcie.

może jak macie z 10 hektarów to wam te trupy wytrzymują u nas nie ma  żniw żeby się bizony nie *** ja forszajem koszę bez problemu a sąsiad na polu robi bizona...  tak to u nas wygląda

369

Odp: Żniwa 2012

nie każdy bizon to też trup, kumpel ma od nowości 88 rok i kosi nim ino gwizd a hektarów nie mało nim nakosił bo na początku nawet kosił w pgr jak nie mogli się wyrobić

E 516 na części
Telefon 695 076 269

370

Odp: Żniwa 2012

http://www.youtube.com/watch?v=dUl8vi3A … e=g-user-u
Kuzyna bizony są tak dopracowane do perfekcji że bez problemów koszą z usługami ok 150 ha. Ale co rok to panowie nie ma co się okłamywać rozebrany w proch każdy i doprowadzony do tego aby chodziły a nie stały w czasie żniw.
Wszystko zależy jak się dba o maszyny wystarczy zrobić porządny remont i każdy kombajn będzie chodził.

371

Odp: Żniwa 2012

Mój rekordzik jest z końcówki 89 i na razie śmiga aż miło i  przez pierwsze 10 lat to przewalił z 2000ha  a do dziś to już sam nie wiem ile ma ha.skoszonych i w tym sezonie to bezawaryjnie chodził i pewnie jeszcze pochodzi patrząc na ceny nowych kombajnów .Krzychu nie wszystko co czerwone (komuna według nie których) jest złe ? czerwone ferrari jest fajne ! a ty wrzucasz wszystkie bizony do jednego worka .Sąsiad ma 512 Scoda i Ojanusz ją widzieli i nie chciał byś aby sobie inni na tej 512 wyrobili opinie o mace Fortschritt!!

372

Odp: Żniwa 2012

Koseś napisałem  to co widzę u siebie w okolicy wink o rekordzie się nie wypowiadam bo mało u nas ich jest i koszą nawet dobrze pisałem o 50/56 wink ps. i nie wszystkie są czerwone bo jest kilka żółtych i bordowych big_smile

373

Odp: Żniwa 2012

Karol323 napisał/a:

Właśnie jak by wyglądało siania Kukurydzy na ziarno w Podlaskim ? Nie wiem czy nie byłby za krótki okres wegetacji jej ? Po prostu dla niej było by za krótko.. Myślałem żeby zasiać ok 3-4ha i sprzedać lecz nie wiem czy by się udało ? Jak myslicie panowie by wyszło coś??

Siałem kukurydze i w czerwcu u nas i jakoś zdążyła urosnąć. A uschnąć to może i o mrozie

374

Odp: Żniwa 2012

jak nie ma dzików to kuku  można kosić nawet   w marcu smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

375

Odp: Żniwa 2012

moim zdaniem nie tylko dziki ale zagrozić mogąszcz także ptaki

376

Odp: Żniwa 2012

no i kolba też może już oderwać sie od łodygi jak przesadnie za długo na polu stoi

E 516 na części
Telefon 695 076 269

377

Odp: Żniwa 2012

Kolba od łodygi nie odpadnie, bez obaw. Ptaki także znikomo szkodzą plantacji, no chyba że mówimy o bażantach.
Największym problemem jest mróz i śnieg. Przymrozek -3, -5* troszkę śniegu i łodygi z kolbami na ziemi. Dwa lata temu w październiku spadł śnieg, troszkę powiało i zrobiło się niewesoło. Łodyga drastycznie kruszeje, a ciężar śniegu robi swoje.
Odwlekanie zbioru także nie ma sensu. Tydzień po przymrozku i można wjeżdżać, bo potem wcale wilgotność nie będzie już mniejsza, bo ten tydzień to czas wystarczający na ujście rezerw wody.
W tym roku kukurydza miała ciężko w okolicy - moja uschła już w końcu sierpnia. Obecnie zostało jeszcze 1,5 ha do położenia.

Odradzam planowanie uprawy jeśli liczy się, że jakoś to będzie. Myśląc że jakoś się poradzi, można się rozczarować. Podstawa to:
-maszyna do zbioru średniej jakości
-wydajna suszarnia
-automatyzacja procesów
-sprzęt do orki po kuku lol

378

Odp: Żniwa 2012

Nie sieję kukurydzy w żadnej postaci, i raczej nie zamierzam. W mojej okolicy jest tylko kilka ha z reguły na kiszonkę..., ale ciekawy jestem czy nie istnieje jakiś sposób na dosuszenie kuku na pniu? Coś w postaci desykacji?

379

Odp: Żniwa 2012

Desykacja dobra rzecz ale wkukurydzy to helikopterem trzeba by pryskać.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

380

Odp: Żniwa 2012

Przy niskim FAO i sprzyjającej pogodzie jak w zeszłym roku mój sąsiad kosił na pniu z wilgotnością 16-17% i poniżej 20% można dodać SCHAUMASIL albo SCHAUMASIL NK i nie potrzeba już suszyć tylko wsypać w zwykły silos .