381

Odp: Żniwa 2012

Koseś jakie ma moce przerobowe twoja suszarnia tj. ile ton na dobę da radę wysuszyć przy wilgotności 25%.

382

Odp: Żniwa 2012

Nigdy nie liczyłem dokładnie ale tonę na godzinę da radę .

383

Odp: Żniwa 2012

No nie wiem jak dbasz tak masz , ale kombajn aż chciał kosić w te zniwa pasy przed żniwami dostał nowe łozyska niektóre nowe heder ma jak nowy na targańcu głowiczkę zmieniłem , wszystko sprawdziliśmy , bo wujek i tato to mechanicy z SKR , więc bizony mają w paluszku , a silnik mający ciśnienie 4,5 nie siądzie w jeden sezon na nowym oleju

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

384

Odp: Żniwa 2012

maziak1970 napisał/a:

, a silnik mający ciśnienie 4,5 nie siądzie w jeden sezon na nowym oleju

Z moich obserwacji wynika, że SW 400 w kombajnach do ostatniej sekundy pracuje pełną parą i nic nie wskazuje, że zaraz korba bokiem wyjdzie. Widziałem kilka takich silników i nie zagwarantowałbym że  SW 400 spokojnie całe żniwa obleci jakie by one nie były.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

385

Odp: Żniwa 2012

tak było właśnie u sąsiada kosił nagle *** i kopyto wywalił kupił drugi silnik kosił do tej pory w te żniwa się zatarł wink a co do skr-ów pg-erów itp. to wiem jak tam dbali o maszyny smarowanie to było palcem po kalamitce big_smile

386

Odp: Żniwa 2012

Maziak ... o Bizonach jak i o każdym innym sprzęcie można  książki pisać ... A czy to bizon czy  co kolwiek innego  każdy ma saój humorek i może pokazac w niewyjasnionych okolicznościach  pazurek ...   np koledze w bizonie  przy ciśnieniu 6 atm   zatarł sie wał i pękł ...  nam  w starym bizonie   pękł wał  sam z siebie  na wolnych obrotach ...  więc nigdy nie mów  nigdy ...  ale oby ci  chodził  dłużej niż korniki bedą go jadły ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

387 Ostatnio edytowany przez maziak1970 (2012-10-02 22:42:39)

Odp: Żniwa 2012

Dzięki za miłe słowa , co do SKR  , PGR to tam jest tyle maszyn , że nie mają czasu skupić się nad każdą i wymieniać zapchane kalamitki bądź męczyć się w przebijanie , ale mój od rolnika
tu fotki ze żniw : http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=2575&p=3

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

388

Odp: Żniwa 2012

w państwowych zakładach chodziło o to że potarł smarem kalamitkę żeby dyspozytor widział że "było smarowane" a puszka smaru poszła na flaszkę wink

389 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2012-10-03 10:55:42)

Odp: Żniwa 2012

maziak1970 napisał/a:

, a silnik mający ciśnienie 4,5 nie siądzie w jeden sezon na nowym oleju

Tylko pamiętaj, że ciśnienie na zegarze czasami ma niewiele wspólnego z ciśnieniem w silniku, a zwłaszcza na poszczególnych czopach wału... To ciśnienie 4,5 (o ile zegar dobrze wskazuje), to jest to ciśnienie, które panuje w punkcie pomiaru, czyli tam, gdzie wkręcony jest króciec lub czujnik ciśnienia. Co jest dalej w silniku, to jest to jeden wielki totolotek, a jest on tym większy im mniej znana jest historia silnika. Ciśnienia na zegarze możesz być pewien tylko w jednym przypadku, wtedy gdy sam ten silnik rozkręcisz, sam zajrzysz w każdą dziurę i sam je osobiście przeczyścisz, sam wszystko pomierzysz i posprawdzasz, a na koniec sam wszystko poskładasz. W przeciwnym razie nawet najlepszy wróżbita i jasnowidz nie pomogą.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

390

Odp: Żniwa 2012

No to żniwa 2012 zakończone smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

391

Odp: Żniwa 2012

Oj wytrwały jesteś wink

392

Odp: Żniwa 2012

Jak się domyślam kuku tak nabruździła, że w grudniu jeszcze żniwa ...... big_smile Śnieg nie przeszkodził?

393

Odp: Żniwa 2012

śnieg nie był problemem, wałki obrywające ładnie go oczepywały z łodyg. tyle tylko że łodygi były mocno zmarznięte i na tyle łamały się w hederze że prawie całość szła w kombajn. ogólnie wnętrze kombajnu wygląda jak epoka lodowcowa big_smile spaliłem dzisiaj pasek co napędza odrzutniki bo obydwa przymarzły i nie chciały się ruszyć. niezbędnym narzędziem okazał się palnik smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

394

Odp: Żniwa 2012

to po co go wyłączasz? wink

395

Odp: Żniwa 2012

no jak po co? przecież całą dobę na okrągło nie będę kosił smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

396

Odp: Żniwa 2012

a u nas jeden  kosi ...  jeszcze mu 20 zostało ...   kosi dominatorem85  kolesia podziwiam ....   ostatnio wracałęm  do domu  dośc późno lub wcześnie   bo o 1 w nocy  a widziałem jak wpadał na pole o  8 rano ...       kosi sam i sam wozi ...  ma tyle długów ze nie stać go na to by ktoś mu pomagał .. a wiadomo za darmo to teraz w morde nie dostaniesz ....

jak jedzie orać   na jedno pole 40 ha to siedzi tam  3 dni   dosłownie ...   kiedyś  mu pomagałem bo już nie wyrabiał   http://www.youtube.com/watch?v=kj1d2f8p … mp;index=9

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

397

Odp: Żniwa 2012

witam widzialem ze pomykasz renia mozesz napisc cos o tym traktorze kolega ma chec na takiego cos ze 120 km .do wojtasa

398

Odp: Żniwa 2012

witam ponownie mam zamiar zakopic 323a a u mnie w okolicy nigdzie nie ma takiej maszyny zeby moc podejrzec ten sprzet naczytalem sie sporo ale to nie to jestem z okolic uniejowa tych slawnychostatnio cieplych wod termicznych jak by ktos z okolicy byl na tyle uprzejmy zeby umozliwil mi obejrzenie takiego sprzetu z gory dziekuje pzdr

399

Odp: Żniwa 2012

Zobacz w dziale ..Przedstawmy się" jest wątek ..Mapa" masz blisko kilku użytkowników.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

400

Odp: Żniwa 2012

witam jest ktos w aleksndrowie ale z racj tego ze jescze nie jestem biegly na waszym forum nie bardzo wiem jak sie z nim zpiknac pozdr