681

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Po ile ta słome liczysz?

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

682

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

w mojej okolicy to jednego balota nadliczbowego nie znajdzie się słomy...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

683

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

po 200 za tone szło a teraz to nie wiem, totalny zastój.

mdw

684

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

na allegro widziałem słomę po 35 za balota ale nie przeglądałem tej oferty w mojej okolicy słoma na dziś po 50 zeta za balot ale właściwie nikt nie kupuje słoma jeszcze nie ścięta a już sprzedana.
zauważyliście jakie są wahania ceny kukurydzy na giełdach? nie pojmuję co się dzieje...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

685

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

słoma ... niech   jak załatwicie  gdzie oddawac to dajcie znać ..  trochę tego kolega naprasował ... i nie ma co z tym zrobić ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

686

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

u mnie w gminie z Poznańskiego mają troszkę ziemi i świń to słomę zbierają gdzie się da, składają i później wywożą ponad 200 km do drugiego gospodarstwa gdzieś pod Poznaniem.

gg 5118068

687

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Prawdopodobnie ze słomą w tym roku bedzie problem, elektrownie nie chca bra bo zielone certyfikaty staniały i taniej im wychodzi palic weglem i płacic kary za niestosowanie biomasy. U nas w oklicy wszyscy od kilku lat oddawali slome na brykiet pelett i inne teraz bedzie problem i słoma zostanie na polu, sieczkarnia troche w koncu pochodzi bo chyba juz zArdzewiała smile

688

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jak Bombay pisze. Będzie problem.
Słoma zostanie tam gdzie jej miejsce, na polu

689 Ostatnio edytowany przez damian9871 (2013-03-14 10:09:05)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

u mnie skupują po 140zł/t wlkp

690

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Panowie w mojej okolicy to nie problem smile z tym że u nas t i tak nikt na "przemysł" nie sprzedawał tylko dla zwierząt. Kumpel może więcej nazbiera bo zawsze mu brakuje tylko ostatnio zrezygnował z 70ha rzepaku i zamiast niego sieje żyto hybrydowe i skoro średnio wyszło mu 8 ton to i słomy nie brakowało

E 516 na części
Telefon 695 076 269

691

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Wszystko rozchodzi sie te limity.  Elektrownia podpisała pierw umowe z brykieciarzami a póżniej zerwala i nic nie można zrobić. Oni zostali z maszynami  a my ze słoma.

mdw

692

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

A czy nadmiar słomy to jakaś tragedia? Próchnicy nigdy za dużo w polu...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

693

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Nie do końca tak jest.

mdw

694

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

yokoslaw napisał/a:

Nie do końca tak jest.

Dlaczego? pomijam zakwaszanie... to można zniwelować wapnem...

695

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Nie wiesz Laszek... Przecież to chodzi o te krwiożercze grzyby, których z resztą nie widzę a wszystko co roku tniemy.

696

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

;-)

mdw

697

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

grzyby? raczej zaburzenie stosunku węgla do azotu

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

698

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Grzegorzowi chodzi o przetrwalniki grzybów, które żyją na słomie - przede wszsystkim podsuszki.

699

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja jednak nie mam takich problemów, ostatecznie potne słomę dookoła pola...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

700

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

yokoslaw napisał/a:

Wszystko rozchodzi sie te limity.  Elektrownia podpisała pierw umowe z brykieciarzami a póżniej zerwala i nic nie można zrobić. Oni zostali z maszynami  a my ze słoma.

Wszystko to wina chciwości i chęci szybkiego zysku, taki polski standardzik. Za słomę płacili 70 zł/tonę na polu, sprasowali, zwieźli, speletowali i po ponad siedem stów za tonę darli od elektrociepłowni. Nie ma co się dziwić.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia