381

Odp: nawożenie zboża

A ja powiem że jednak z lewa RSM a prawa saletra

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

382

Odp: nawożenie zboża

Edytowałem post i dodałem jedną wskazówkę bo napisałem niejasno ten fragment (a jest kluczowy) choć  odpowiedź widać i tak na zdjęciu.

383

Odp: nawożenie zboża

Na zdjęciu to widzę po lewej później siane ?Widać na dole jakby późniejszy wjazd w samosiewów. Ten samosiewów? jakby dostał saletry dla szybkiego wytworzenia masy.

384

Odp: nawożenie zboża

Ja obstawiam prawa rsm

385

Odp: nawożenie zboża

Czas na odpowiedź

Saletra po prawej..........I po lewej.

Rsm nie był stosowany na tym polu wink


Różnica tak jak zauważył Andrzej wynika z terminu siewu.
W dolnej części zdjęcia widać  jak się zapędziłem AUŚ na już wcześniej zasiane.
Po prawej było siane 24 września (do 25 IX literatura podaje na moim rejonie termin optymalny, opóźniony do 5 X) po lewej zasiałem później  o ok 2,5 tyg (prawdopodobnie 11 X). Terminy dla prawej i lewej strony wynikały z tego kiedy krowy zjadły poplon z gorczycy.
Siew poplonu wcześniejsza uprawa nawożenie zeszło- i tegoroczne było takie samo ponieważ to pole uprawiam po długości. (Pole ma wymiary 32×350 zdjęcie robiłem w poprzek stojąc na miedzy) . Prawdopodobnie poplon wciągnął więcej wody rosnąc tydzień dłużej. Główna jednak przyczyna to inne warunki temperaturowe w okresie wschodów i dłuższy okres do zimowego spoczynku.

Zdjęcie wrzuciłem bo często słyszę porównania: " a u sąsiada po bezorce to pole wygląda gorzej niż umnie" , "po tym ruskim nawozie lepiej rośnie niż po polskim" itp.
A wystarczy jedna zmiana i takie różnice. Jak porównywać to tylko swoje do swojego. To pole jest najlepszym przykładem nie tylko z powodu tego  żyta. W górnej części zdjęcia znajduje się inna działka  którą mój  ojciec kupił 35 lat temu. Tą działkę mamy 10 lat. Mimo takiej samej gleby po obu stronach dziś już nie istniejącej miedzy nawet po 5 latach od zakupu było widać linie podziału między działkami. Nic w tym jednak dziwnego swoje uprawialiśmy jak własne sąsiad co roku miał umowę na gębę i uprawiał tak by nie stracić  za dużo.

386

Odp: nawożenie zboża

No ale za ten "samosiew" sorry.

387

Odp: nawożenie zboża

androl napisał/a:

No ale za ten "samosiew" sorry.

Na jesieni postanowiłem zacząć uprawę bezorkową na części pół. Potem postanowiłem trochę więcej. Ostatecznie z ozimin tylko kawalek pszenicy jest po orce. O tym że mi samosiewy powschodzily nie zboże z siewu to słyszałem od jesieni. Na wiosnę kumpel się pytał ze zdziwieniem czy na samosiewy daje nawozy.  Był czas przywyknąć do tak nazwanych upraw.

388

Odp: nawożenie zboża

Zrób zdjęcie jak to wygląda obecnie.

389

Odp: nawożenie zboża

Na szybko z samochodu robione w miarę aktualne bo są  kwiatki na drzewie i listki na brzozach.

https://images91.fotosik.pl/587/d2e5b0e3cdca7cb4med.jpg

Nadal jest różnica w kolorze i wysokości.

390

Odp: nawożenie zboża

Szok....

391

Odp: nawożenie zboża

Szok....